Instrukcje obsługi dla Systemu Restaumatic

Instrukcje użytkowania

Przedstawiamy kilka najważniejszych funkcji systemu Restaumatic w formie instruktażowych filmów. Dzięki nim szybko dowiesz się jak ustawić rabat do pierwszego zamówienia, ustawić przerwy w pracy lokalu i wiele innych. Zapraszamy!

Godziny otwarcia lokalu / przyjmowania zamówień / przerwy w pracy

Chcesz, by dostawcy zakończyli dostawy przed zamknięciem restauracji? Ustaw odpowiednie godziny otwarcia lokalu i przyjmowania zamówień.

Remont, urlop, awaria lub inna sytuacja, która wpływa na funkcjonowania lokalu? Ustaw przerwę w pracy, aby klienci nie składali zamówień, które nie zostaną zrealizowane.

Strefy dostaw

Ustaw swoje strefy dostaw i przydziel odpowiednie opłaty dla każdej z nich.

Harmonogram dostępności produktów

Ustaw harmonogram dostępności dla wybranych grup dań. Jeżeli chcesz zaproponować grupy dań w wybranych godzinach „śniadania dostępne do…”, „lunche dostępne od…”,”potrawy dostępne w dni…” to zapraszamy do obejrzenia instrukcji.

Rabat na pierwsze zamówienie

Pozyskiwanie nowych klientów to duże wyzwanie! Aby przekonać nowe osoby do skorzystania z oferty lokalu, warto zachęcić ich rabatem do pierwszego zamówienia. Zachęcamy do ustawiania atrakcyjnych rabatów 30%, 40%, a nawet 50%. To niewielka cena za możliwość pozyskania nowego klienta, który w przyszłości może zamawiać w lokalu przez wiele lat.

Produkt promocyjny za 1 zł

Zachęcaj klientów do zamawiania, korzystając z atrakcyjnych promocji, takich jak „produkt promocyjny za 1 zł” – zobacz jak ustawić:

Jak anulować zamówienie w systemie Restaumatic?

Oto krótki poradnik jak anulować zamówienie w naszym systemie do zamawiania jedzenia zamówienia:

 1. zamówienie można anulować samodzielnie w Panelu Restauratora oraz w aplikacji ROS
 2. dla zamówień opłaconych online, należność zostanie automatycznie zwrócona do klienta
 3. zamówienie może być anulowane samodzielnie do końca dnia
 4. w przypadku chęci anulowania zamówienia później niż tego samego dnia, należy skontakować się z nami:

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Zgłoszenie chęci anulowania zamówienia, jest przyjmowane tylko z adresu mailowego bądź numeru telefonu, zgłoszonego przez osobę zarządzającą.

Anulowanie zamówienia w Panelu Restauratora:

Anulowanie zamówień w aplikacji ROS

Co zrobić jeżeli klient zapłacił za zamówienie i nie zostało przekazane do realizacji?

W Panelu Restauratora sprawdź zakładkę “Zamówienia”. Zobaczysz to zamówienie w statusie: “Anulowane: Nie otrzymaliśmy płatności za zamówienie. Gdyby przyszła ona z opóźnieniem system automatycznie dokona zwrotu”

Powodem jest pobranie środków przez bank, ale nie przesłanie ich do Restaumatic. W związku z tym system anulował zamówienie po 10 minutach oczekiwania. Klient dostał informację o anulacji.

W takim wypadku:

 • poinformuj klienta co się stało (jego bank nie przekazał środków w wyznaczonym czasie)
 • wyjaśnij, że gdy środki wpłyną z opóźnieniem (prawdopodobnie tak się stanie) to zostaną zwrócone automatycznie i będę na koncie klienta w ciągu 2-3 dni roboczych,
 • gdy środki jednak nie wpłyną – skieruj klienta bezpośrednio do nas z prośbą o przesłanie potwierdzenia dokonania zapłaty na adres: contact@restaumatic.com

Co zrobić jeżeli drukarka GPRS nie działa?

W większości przypadków powodem nie działania drukarki GPRS jest brak transferu danych na karcie SIM (nieopłacona karta, karta zablokowana itd.) W celu sprawdzenia karty SIM postępuj wg poniższych zaleceń:

 • Zresetuj drukarkę (wyłącz i ponownie włącz drukarkę) – jeżeli to nie pomoże to:
 • wyłącz drukarkę i następnie wyjmij kartę SIM z drukarki. Sprawdź ją na innym, dowolnym urządzeniu (telefon, tablet). Musisz sprawdzić, czy karta umożliwia połączenie się z Internetem. Sprawdzenie polega na połączeniu z jakąkolwiek stroną WWW (interia, onet). Nie łącz się z Google, bo ona ładuje się nawet w sytuacji braku pakietu danych do połączeń z Internetem.

Inną metodą sprawdzenia poprawności funkcjonowania karty SIM jest następujące działanie:

 • Wyłącz drukarkę, usuń kartę SIM i w jej miejsce włóż inną kartę SIM, której jesteś absolutnie pewien (na przykład z telefonu). Teraz ponownie włącz drukarkę i sprawdź poprawność działania,
 • jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się z obsługą naszego biura w godzinach pracy.

Polecamy używanie aplikacji ROS do obsługi zamówień online – Więcej informacji u Twojego opiekuna.