8 najpopularniejszych funkcji systemu Restaumatic

Restaumatic to system zamówień online przeznaczony dla restauracji, które chcą prowadzić sprzedaż w sieci — w połączeniu z tradycyjnymi zamówieniami stacjonarnymi lub wyłącznie przez internet. Restaumatic stawia na budowanie siły marki własnej restauracji poprzez własny system zamówień, niezależny od portali do zamawiania jedzenia.

1. Proste i elastyczne menu

Samodzielna edycja menu

Jednym z problemów, który dotyka restauratorów podczas współpracy z serwisami do zamawiania jedzenia online, jest edycja menu. Wprowadzenie zmian wiąże się z około dwoma tygodniami oczekiwania, co w przypadku potraw sezonowych jest niezwykle trudne do zrealizowania. System Restaumatic pozwala na samodzielne wprowadzanie zmian w menu. Modyfikowanie karty dań jest niezwykle proste, a zmiany są natychmiast widoczne na stronie internetowej restauracji.

Harmonogram grup dań

Część restauracji ma w swojej karcie dania dostępne tylko o określonych porach dnia lub w określone dni tygodnia — śniadania, lunche czy „danie dnia”. System Restaumatic pozwala ustawić godziny i dni dostępności wybranych potraw. Poza określonymi porami dania nie będą dostępne, a klienci nie będą mogli ich zamówić.

Personalizacja potraw

Jak wiadomo, klienci mają różne gusta i smaki, dlatego często kelnerzy w restauracji są pytani o możliwość personalizacji potraw — przygotowania pizzy pół na pół, dodania lub odjęcia poszczególnych składników w daniach. Wiele restauracji przychyla się ku takim prośbom i przygotowuje mieszane posiłki. W panelu restauratora znajduje się opcja, dzięki której możesz wprowadzić do menu personalizowane potrawy, by zadowolić każdego klienta! Znajdziesz tam również możliwość stworzenia własnej pizzy w tak zwanym Kreatorze Własnej Pizzy.

2. Możliwość tworzenia bazy klientów

Jedną z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji systemu Restaumatic jest możliwość pozyskiwania bazy klientów. Każdy klient, który złoży zamówienie w Twojej restauracji i wyrazi zgodę marketingową, jest zapisywany w Twojej bazie klientów. Zgromadzone dane możesz wykorzystywać do wysyłania wiadomości z promocjami czy wydarzeniami odbywającymi się w Twoim lokalu. 

3. Nieograniczona ilość stref dostaw

Narzędzie do określania stref dostaw pozwala na precyzyjne wyznaczenie obszarów dostaw oraz cen za dowóz do każdej z nich. Możesz stworzyć nieograniczoną ilość stref dostaw, aby dostosować ją idealnie do Twoich potrzeb i układu urbanistycznego Twojego miasta. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Wystarczy narysować na mapie strefę dostawy — bez wprowadzania adresów, czy kodów pocztowych. W każdej chwili możesz samodzielnie edytować wprowadzone dane.

4. System promocji

System Restaumatic posiada szereg funkcji, które pozwalają zachęcać klientów do składania zamówień. Do najważniejszych należą:

  • Promocja na pierwsze zamówienie — możesz przyznać nowemu klientowi atrakcyjny rabat na zamówienie. System automatycznie wykryje klienta, który po raz pierwszy składa zamówienie w Twojej restauracji.
  • Ogólnodostępne promocje — silnik promocji pozwala ustawić dowolną promocję, aby trafić do gustów Twoich gości. Możliwości jest co niemiara!
  • Kupony rabatowe — system posiada generator kuponów rabatowych, zarówno jednorazowych jak i wielokrotnego użytku.
  • Program lojalnościowy — system zapisuje kolejne zamówienia klienta, a przy piątym pozwala na przyznanie rabatu ustalonego przez restauratora. 
  • Cichy marketingowiec — narzędzie automatycznie wysyła wiadomość mail lub SMS do klientów, którzy od 28 dni nie złożyli zamówienia. Do wiadomości możesz dodać kupon rabatowy na następne zamówienie.

Wykorzystując te funkcje, z pewnością pozyskasz nowe zamówienia dla Twojej restauracji. Pamiętaj, utrzymanie klienta jest 11 razy łatwiejsze, niż zdobycie nowego!

5. Aplikacja mobilna

Dedykowana aplikacja mobilna Twojej restauracji daje klientom wygodę i oszczędność czasu przy składaniu zamówień. Jest także świetnym narzędziem marketingowym, ponieważ ikona aplikacji na smartfonie stale przypomina klientom o Twojej restauracji, co przekłada się na większą częstotliwość zamówień i wyższą wartość koszyka.

6. Kody QR

Panel Restauratora pozwala na wygenerowanie kodów QR, które będą prowadzić na stronę główną Twojej restauracji lub do menu. Dodatkowo możesz wybrać miejsce, w którym znajdzie się kod QR i na bieżąco monitorować jego skuteczność — w panelu zobaczysz, ile odwiedzin na Twojej stronie pochodziło z kodu QR.

7. Dodatkowe moduły usprawniające sprzedaż

Interesującą funkcją systemu Restaumatic są moduł SMS oraz moduł mailingowy, które pozwalają na kontakt z klientami, którzy pozostawili swój numer telefonu lub adres e-mail podczas składania zamówienia. Zgromadzoną bazę możesz wykorzystać do informowania o promocjach, kuponach rabatowych, wydarzeniach w restauracji, czy zmianach w funkcjonowaniu lokalu (awarie, skrócone godziny otwarcia). System dba o to, by wiadomości SMS docierały tylko do klientów, którzy wyrazili zgodę marketingową.

8. Edycja wyglądu strony WWW

Zmiana wyglądu strony internetowej nie musi wymagać pomocy informatyka. System Restaumatic posiada intuicyjny panel zarządzania wyglądem, co pozwala na bezproblemowe i szybkie wprowadzenie zmian na stronie Twojej restauracji.

Podsumowanie

We wpisie zebraliśmy 8 funkcjonalności, które są najczęściej wykorzystywane przez naszych restauratorów. Przytoczone możliwości to tylko niewielka część udogodnień i zalet systemu zamawiania jedzenia online Restaumatic. 

Jeśli jesteś zainteresowany system zamówień online Restaumatic, skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły!

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic