Eventy i przyjęcia w restauracji: jak się przygotować do ich udanej organizacji

eventy w restauracji - organizacja

Eventy i przyjęcia w restauracji są szansą na wzmocnienie wizerunku i pozyskanie nowych klientów. Właściciele i personel restauracji powinni być przygotowani na organizację tego typu wydarzeń, aby zapewnić gościom komfort, mile spędzony czas, smaczne jedzenie i zachęcić ich do powrotu. Oto kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę podczas organizacji eventów i przyjęć w restauracji.

Menu

Menu powinno być urozmaicone i zróżnicowane, aby zaspokoić różnorodne gusta i preferencje kulinarne gości. Warto zadbać o to, aby dania i przekąski były dostosowane do charakteru eventu oraz gości, którzy biorą w nim udział. Należy pamiętać, że osoby uczestniczące w evencie będą mieć różne potrzeby i oczekiwania w kwestii jedzenia. Nie można pominąć w menu opcji dla wegetarian i osób z nietolerancjami pokarmowymi. W dzisiejszych czasach wiele osób stosuje różnego rodzaju diety, a niektóre z nich wymagają wyeliminowania określonych produktów z jadłospisu. Dlatego też, warto zadbać o to, aby menu zawierało opcje dla osób na diecie wegańskiej, wegetariańskiej lub z nietolerancjami pokarmowymi.

Obsługa

Przeszkolony i profesjonalny personel może pomóc w stworzeniu niezapomnianej imprezy dla gości Twojej restauracji. Kiedy goście przychodzą na przyjęcie do lokalu, powinni być przywitani z uśmiechem i miłymi słowami, a kelnerzy powinni działać szybko i sprawnie. Dobrze przygotowani do obsługi kelnerzy powinni dobrze znać menu i być w stanie pomóc gościom w wyborze dań i napojów, a także odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące składników lub sposobu przygotowania potraw. 

Meble i wystrój

Przede wszystkim warto upewnić się, że aranżacja restauracji odpowiada charakterowi wydarzenia. Jeśli organizujemy formalne przyjęcie, w restauracji powinno być schludnie i elegancko. Natomiast w przypadku eventu o tematyce casualowej, można pozwolić sobie na bardziej luźną i przyjazną atmosferę. Ważne, aby całość wpisywała się w klimat przyjęcia. 

Wybierając meble, należy postawić na wygodne i funkcjonalne krzesła i stoły. Goście powinni czuć się swobodnie i komfortowo, nie tylko podczas jedzenia, ale także podczas rozmów i zabawy. Dekoracje powinny być subtelne, ale efektowne. Świece, kwiaty czy bieżniki na stole to proste dodatki, które sprawią, że restauracja nabierze wyjątkowego charakteru.

event w lokalu

Zaplecze techniczne

Ważnym elementem jest również wyposażenie lokalu w niezbędne sprzęty i narzędzia, które umożliwią przeprowadzenie różnych form prezentacji i wystąpień.

Jeśli planujemy, że podczas eventu będą przemowy, prezentacje lub pokazy multimedialne, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Restauratorzy powinni być przygotowani na różne potrzeby klientów, dlatego warto mieć w swoim arsenale mikrofony, nagłośnienie, projektor, ekrany czy kable HDMI, aby umożliwić przeprowadzenie prezentacji czy projekcji filmów.

Nie zapominajmy również o jakości sprzętu. Zbyt słabe nagłośnienie lub niewielki ekran mogą wpłynąć negatywnie na odbiór wydarzenia. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który zaspokoi potrzeby klientów i zapewni im satysfakcję z organizowanego przyjęcia.

Dostosowanie do potrzeb gości

Nie wszyscy goście chcą lub mogą pić alkohol, dlatego warto zadbać o to, aby menu obejmowało również napoje bezalkoholowe, takie jak soki, napoje gazowane czy woda. Dostępność takiej oferty będzie doceniona przez osoby, które nie piją alkoholu, a także przez kierowców, którzy nie mogą spożywać alkoholu przed prowadzeniem pojazdu.

Kolejnym elementem, który warto uwzględnić, jest dostępność toalet. Goście powinni mieć łatwy i wygodny dostęp do toalet, aby czuli się swobodnie podczas imprezy. Restauratorzy powinni zadbać o odpowiednie wyposażenie toalet, takie jak suszarki do rąk czy płyny do dezynfekcji, aby goście czuli się komfortowo i mieli zapewnione odpowiednie warunki higieniczne.

Planowanie i organizacja

Właściciele i personel restauracji, w której organizowany jest event bądź przyjęcie powinni dokładnie przemyśleć, co może być potrzebne podczas organizacji imprezy, zaplanować harmonogram wydawania posiłków, przeliczyć zasoby w magazynie i upewnić się, że wszystko jest pod kontrolą. Dobra organizacja i przygotowanie to również czynnik, który może zadecydować o tym, czy osoby organizujące swoje wydarzenie w naszym lokalu będą z niego zadowolone

Właściciele i personel restauracji powinni mieć na uwadze te wskazówki, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenie podczas eventów i przyjęć w ich lokalu. 

Podsumowując, właściciele i personel restauracji – żeby zorganizować udany event lub przyjęcie – powinni pamiętać o powyższych wskazówkach. Niech estetyka wnętrza, dobrze skomponowane menu, odpowiednie wyposażenie i dostosowanie usług do potrzeb gości staną się priorytetem, a dokładne planowanie i przygotowanie będą wisienką na torcie! Dzięki temu, organizacja wydarzenia na najwyższym poziomie, będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających gości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, goście będą mieli ochotę polecić restaurację innym.

Organizujesz wydarzenie dla klientów swojej restauracji i chcesz je wypromować? Potrzebujesz wsparcia z marketingiem, ale nie masz na to czasu? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych specjalistów. Dowiedz się więcej: https://www.restaumatic.com/pl/marketing/ 

Social Media Specialist

W Restaumatic zajmuję się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.