3 restauracje z najlepszymi wynikami korzystające z systemu Restaumatic.

najlepsze restauracje

Sukces z Restaumatic

“Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela czy pozycji startowej. Chodzi o to, że jedni cały czas śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą głowę znad książek, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie…”

To jest fragment książki podróżniczej, w której autor pozwolił sobie na małą refleksję dotyczącą marzeń, celów oraz tego czym jest dążenie do ich osiągnięcia. Czasem w wirze codziennej pracy i codziennych wyzwań zapominamy o tym gdzie się w danej chwili znajdujemy i gdzie zmierzamy. Dotyczy to również biznesu, który prowadzimy, a branża gastronomiczna jest tego kolejnym, dobrym przykładem.

W tym wpisie chcemy przedstawić 3 historie sukcesu lokali gastronomicznych, które z nami współpracują i osiągają niesamowite wyniki. Warto zatrzymać się i popatrzeć gdzie udało się dojść innym restauratorom.
Niech będzie to motywacja do dalszej pracy – chcemy również pokazać, że przy obraniu ambitnego celu i codziennej pracy, można wiele osiągnąć.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Pizzeria z Poznania – 70 000 sprzedanych pizz w rok

  • obrót miesięczny pizzerii w Restaumatic – ok 200 000 zł
  • ilość zamówień – ok 5200/miesiąc
  • od 90 do 300 pizz dziennie z wysyłką (tylko z kanału Restaumatic)

Pizzeria sprzedaje również poprzez portale, ale cały czas pracuje nad tym, aby przenieść całą sprzedaż online na system Restaumatic – dlaczego? Powód jest prosty – oszczędności i kontrola nad własnym biznesem.

Restaurator doskonale zdaje sobie sprawę, że ogromną wartością są: jakość obsługi, marka restauracji oraz dane klientów – do których ma nieograniczony dostęp. Jeżeli chodzi o korzyści finansowe – plusy są oczywiste. Jeżeli restauratorowi udałoby się wynegocjować 11% prowizji z portalem, to jego miesięczna opłata, przy 200 000 zł obrotu – wynosiłaby 22 000 zł… W Restaumatic zablokowaliśmy koszty na poziomie 599 zł/mc co powoduje, że jego realna prowizja od zamówień wynosi 0,29%! Innymi słowy – korzyści z każdego nowego klienta lub zamówienia zostają w kieszeni restauratora.

Pizzeria z Wrocławia – Rośnie jak na drożdżach

  • Obrót miesięczny – 70 000 zł – 100 000 zł – 158 000 zł
  • Liczba zamówień w ostatnim miesiącu – prawie 2890 zamówień
  • od 60 do 190 pizz dziennie z wysyłką

Pizzeria postanowiła zerwać współpracę z portalami ponieważ była na tyle silna i dobrze zorganizowana, by poradzić sobie bez nich. Silna marka pozwala spijać śmietankę z rynku – dlaczego? Stały klient nie potrzebuje tak wielu zachęt, aby skorzystać z oferty, wie o istnieniu lokalu i chętnie powraca. Koszt pozyskania takiego zamówienia jest marginalny, a cały zysk zostaje w kieszeni restauratora. Stały klient jest również chętny do polecania lokalu i potraw, co przynosi dodatkowe korzyści.

Sukces nie tylko w największych miastach

  • Obrót miesięczny – 47 000 zł
  • Liczba zamówień w ostatnim miesiącu – 1200
  • od 22 do 120 zamówień dziennie

Pizzeria funkcjonuje w miejscowości, która ma 60 000 mieszkańców. Współpracuje również z portalami do zamawiania jedzenia. Sukces restauracji bierze się z bardzo dobrze ocenianej pizzy oraz świetnie prowadzonego marketingu dla restauracji, ale rozumianego nie jako ładne logo lub piękne plakaty, a dbałości o klienta, produkt, obsługę i sprawne zarządzanie lokalem.

Więcej sukcesów w gastronomii

Restauracji, które osiągają ponadprzeciętne wyniki jest znacznie więcej i mamy nadzieję, że to grono będzie się nieustannie powiększało. Na początku współpracy restauratorzy często podchodzą z lekkim dystansem do uruchamiania własnego systemu zamawiania jedzenia online. Mniej więcej po 2 – 4 miesiącach 99,5% z nich generuje dodatkowe przychody i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego kanału sprzedaży. Świadczy o tym dynamicznie rosnąca liczba współpracujących z nami lokali (już blisko 1700) oraz nieustannie rosnące obroty z kanału „Restaumatic”