Jak zamienić restaurację w sukces? Nowy rok, nowa wersja restauracji

Nowy Rok to dla wielu czas zmian, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Rozwój ma na celu stanie się jeszcze lepszą wersją samego siebie. A czy podobne działania możemy wdrożyć w funkcjonowaniu restauracji? Oczywiście, że tak! Przygotowaliśmy porady, dzięki którym twój lokal będzie jeszcze bardziej dochodowym biznesem.

Odświeżenie wnętrz restauracji

Jednym z najprostszych sposobów na zmiany w restauracji jest odświeżenie jej wnętrz. Wystarczy przemalowanie ścian, by lokal nabrał nowego charakteru! Warto pamiętać o znaczeniu kolorów i ich wpływie na gości. Przykładowo, czerwony i pomarańczowy pobudzają apetyt, kreują dobry nastrój i dodają energii. Z kolei złoty to symbol bogactwa, a czerń dodaje wnętrzom szyku i elegancji.

Kolejną rzeczą, o której warto pomyśleć, odświeżając wnętrze lokalu gastronomicznego, jest zmiana mebli. Duże i masywne stoły oraz krzesła sprawdzą się w eleganckich miejscach, natomiast lekkie meble z plastiku lub metalu będą pasować do nowocześniejszej knajpki. Wybierając meble, warto przemyśleć kwestię ich mobilności. W przypadku restauracji z dużą potrzebą relokacji stolików (organizacja wydarzeń dla grup) ciężkie stoły mogą się okazać bardzo nieporęczne i utrudniać rearanżację wnętrz.

Duże znaczenie mają także dodatki — wprowadzenie kwiatów, traw i innych roślin ożywi wnętrza. Zmiana lamp i innych źródeł oświetlenia może całkowicie odmienić klimat i nastrój restauracji!

Nowa identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna restauracji, czyli to, jak wygląda Twoja marka, jest jednym z najistotniejszych elementów wizerunku. Na identyfikację składa się wiele elementów, wśród których najważniejsze to:

  • logo i kolory firmowe — dobre logo oraz kolory powinny przyciągać uwagę, być łatwo rozpoznawalne oraz zapamiętywalne. Wybierając kolory, należy pamiętać o symbolice barw oraz dopasować je do kolorów panujących we wnętrzach;
  • strona internetowa — dobrze wyglądająca i sprawnie działająca strona internetowa restauracji jest niezbędna, by przyciągać klientów z tego kanału sprzedaży. Istnieje wiele firm dostarczających systemy do zamawiania jedzenia online. Jedną z nich jest Restaumatic, gdzie uruchomienie strony zajmuje tylko kilka dni!

Dobra restauracja to taka, która słucha potrzeb klientów. Dopasowanie menu do wymagań klientów to ukłon w ich stronę i jednoczesne zaproszenie do ponownej wizyty w lokalu. Warto wprowadzić kilka bezmięsnych potraw, kilka dla osób z nietolerancjami pokarmowymi, a także menu dla dzieci.

Warto jednocześnie komunikować te zmiany — zarówno w restauracji, jak i za pomocą internetu. Dzięki takiemu działaniu informacje o zmianach dotrą do szerokiego grona odbiorców — być może także do tych, którzy w przeszłości nie wybrali Twojego lokalu ze względu na brak bezmięsnych potraw.

Modernizacja marki

Wprowadzanie unowocześnień i udogodnień to obowiązek każdego, kto chce, by jego restauracja szła z duchem czasu i trafiała do szerokiego grona odbiorców, nastawionego na nowinki technologiczne i usprawnianie codziennych czynności.

Jednym z ciekawszych usprawnień, które warto wprowadzić do swojego biznesu jest usługa QRWaiter™ dostarczana przez Restaumatic. Dzięki QRWaiter™ zredukujesz czas przyjmowania zamówień — klient składa zamówienie samodzielnie poprzez smartfona, bez pomocy kelnera!  Dodatkowo zapewnisz maksymalne bezpieczeństwo gościom i zminimalizujesz koszty pracownicze. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami: Dorota Kania +48 530 337 717 dorota.kania@restaumatic.com

Podsumowanie

Nowy Rok to doskonały czas na wprowadzenie zmian w Twojej restauracji. Dzięki dobrze przeprowadzonej transformacji przyciągniesz jeszcze więcej klientów do swojego lokalu! Trzymamy kciuki za noworoczne zmiany!