SEO dla Restauracji nie musi być drogie

Koszt pozycjonowania strony restauracji

Pozycjonowanie strony www to długi i wymagający proces, na który składa się wiele działań:

  • optymalizacja tekstów na stronie
  • poprawa wewnętrznego linkowania
  • zmniejszenie wagi strony
  • przyjazne URLe
  • tworzenie zaplecz i linkowanie do nich
  • linkowanie z serwisów zewnętrznych
  • uzupełnienie wizytówki Google
  • wiele innych

Każde z tych elementów wymaga czasu, pieniędzy oraz wiedzy. Utarło się, że pozycjonowanie stron jest drogie i nie każdą firmę na to stać. To w dużej mierze prawda, gdyż podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą najczęściej skutkuje koniecznością płacenia sporych kwot (od 500 do nawet kilku tysięcy złotych) co miesiąc, przez cały czas obowiązywania umowy. Umowy najczęściej podpisywane są na co najmniej 12 miesięcy.

 


Dbasz o markę swojej restauracji i nie korzystasz jeszcze z Restaumatic? Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie wtyczkę lub stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia online oraz aplikację. Obsługuj klientów o 75% taniej niż przez portal! Wspieramy markę Twojego lokalu!

Jestem zainteresowany ->

Zaufało nam już ponad 4700 restauratorów


Czy trzeba płacić, aż tyle?

Przed podjęciem współpracy należy rozważyć kilka scenariuszy

Agencja marketingowa – oddanie działań agencji SEO to duże ryzyko ze względu na konieczność podpisania umowy na marketing dla restauracji na 12 lub 24 miesiące. Jeżeli efekty będą niezadowalające, jesteśmy najczęściej uwiązani na długi czas. Są dobre i złe agencje, dlatego warto przed podpisaniem umowy dobrze prześledzić ich dokonania.

Jest to najdroższe rozwiązanie, ponieważ, aby zbudować odpowiednią strukturę linków tematycznych (czyli związanych z daną branżą), które kierują do pozycjonowanej strony, agencja musi zbudować własne zaplecze = spory koszt, lub kupować wpisy i linki od zewnętrznych firm = spory koszt, dodatkowo dochodzi koszt funkcjonowania całej firmy.

Freelancer SEO – Osoba, która zna się na rzeczy i płacimy jej za pracę przy pozycjonowaniu stron. Dzięki temu, że ktoś taki działa w pojedynkę ponosi mniejsze koszty własnej działalności. Umowy również można podpisywać z większą elastycznością. Problemem może być wystawianie faktur oraz koszty linków / zaplecza, które będą takie same lub wyższe jak w większych firmach. Freelancer najczęściej ogranicza się do optymalizacji strony, tekstów i poprawy linkowania wewnętrznego. Tworzenie zaplecz i linkowanie z nich to już bardzo wymagający kosztowo i czasowo projekt, na który najczęściej nie może sobie pozwolić.

Jak jest u nas? Od momentu wprowadzenia usługi SEO pracujemy nad rozbudową tematycznego zaplecza, z którego linkujemy do stron naszych klientów. Jest to ponad 20 stron z treściami dotyczącymi jedzenia, restauracji, zamawiania online, itd., które przekazują swoją “moc” na strony internetowe naszych klientów. Na bazie doświadczeń z dotychczasowej pracy, od razu wprowadzamy modyfikacje, które przynoszą największe korzyści. Nie musimy eksperymentować z daną branżą (jak w przypadku agencji) ponieważ dobrze ją znamy. Pracujemy równolegle nad optymalizacją strony oraz linkowaniem zewnętrznym z naszego zaplecza, które stale rozwijamy.

Wspólny cel

Kolejnym ważnym elementem jest wspólny cel restauracji i Restaumatic. Zależy nam na najlepszym wyniku, ponieważ wzrost ilości zamówień jest wspólna korzyścią, do  której dążymy. To jest powód, dla którego współfinansujemy kampanie SEO wraz z restauratorami.

Drogi Restauratorze, jeżeli zastanawiasz się nad pozycjonowaniem napisz lub zadzwoń do nas – nawet jeżeli nie skorzystasz z naszych usług, chętnie pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań i dróg rozwoju.