Wszystko o dostawach jedzenia. Część 3: jak promować restaurację?

W poprzednich wpisach w naszej serii WSZYSTKO O DOSTAWACH JEDZENIA pokazaliśmy Wam, dlaczego warto uruchomić zamówienia jedzenia z dostawą oraz jak dowozić jedzenie

Dziś omówimy temat promocji zamówień jedzenia z dostawą. Ze wpisu dowiecie się jak reklamować restaurację w Internecie.

Działania marketingowe dla restauracji

Choć może się wydawać, że działania marketingowe to sprawa, którą zajmują się tylko największe firmy, nic bardziej mylnego. Każdy przedsiębiorca, nawet nieobecny w internecie, ma możliwość prowadzenia działań marketingowych. Jest nim choćby przekazanie papierowej wizytówki firmy kontrahentowi. Oczywiście sama wizytówka nie wystarczy, by marketingowa machina ruszyła i zaczęła przynosić zyski.

Liczba działań, które może podjąć restaurator przy reklamowaniu w internecie restauracji i dostaw jedzenia, jest ogromna. Możemy wymienić choćby prowadzenie mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), czy widoczność w wyszukiwarce Google (za pomocą pozycjonowania SEO dla restauracji, czy kampanii reklamowych Google Ads). 

Restaurator powinien pamiętać także o tradycyjnych sposobach reklamowania dostaw jedzenia. Ulotki, gadżety czy obsługa na najwyższym poziomie to tylko niektóre z nich. Wszystkie te metody promocji restauracji omówiliśmy w jednym z naszych wpisów na blogu: Kompendium działań marketingowych dla restauracji. Zapraszamy do lektury!

Korzyści z reklamy restauracji w internecie

Działania marketingowe dla restauracji dają wiele zysków. Najważniejsza jest oczywiście większa ilość zamówień jedzenia z dostawą, dzięki skutecznie prowadzonym kampaniom reklamowym, czy dobrze pozycjonowanej stronie internetowej restauracji.

Promocja restauracji w internecie pozwala także budować świadomość klienta. Dobrze prowadzone media społecznościowe zapadają w pamięć internautów, którzy na długo zapamiętują publikowane treści i kojarzą je z restauracją. Dzięki temu, w momencie zamawiania jedzenia internauci często wybierają lokal, który wywołuje w nich pozytywne skojarzenia.

Reklama restauracji w internecie — samodzielnie czy z pomocą?

Niemal wszystkie działania reklamowe restaurator może wykonać w pojedynkę. To rozwiązanie, jak każde, ma swoje wady oraz zalety. Do plusów z pewnością możemy zaliczyć pełną kontrolę nad prowadzonymi działaniami. Restaurator może własnoręcznie prowadzić kampanie reklamowe czy publikować zdjęcia i treści w mediach społecznościowych, dzięki czemu samodzielnie buduje wizerunek restauracji w internecie i dba o jej promocję.

Wadą prowadzenia działań marketingowych na własną rękę jest z pewnością czasochłonność. Prowadzenie strony na Facebooku, publikowanie zdjęć na Instagramie czy konfiguracja kampanii reklamowych w Google może pochłonąć naprawdę wiele czasu! Dodatkowo warto pamiętać o tym, że efektywnie działające kampanie reklamowe muszą być odpowiednio skonfigurowane, by przynosiły zyski, a nie tylko generowały koszty. Wiele zagadnień wymaga specjalistycznej wiedzy, a jej przyswojenie to kolejne poświęcone godziny.

Aby szybko i skutecznie promować dostawy jedzenia w Internecie warto zlecić te działania doświadczonym specjalistom. Dzięki temu restaurator może nie tylko zaoszczędzić czas, ale także mieć pewność, że prowadzone działania reklamowe dadzą odpowiednie efekty.

Dział marketingu Restaumatic prowadzi profile społecznościowe oraz kampanie reklamowe dla wielu restauracji w Polsce. Jedną z nich jest wrocławska Mania Smaku, która dzięki wsparciu Restaumatic zyskuje 2500 nowych zamówień miesięcznie! O prowadzonych działaniach i efektach pisaliśmy w Case Study Manii Smaku.

Dzięki naszym działaniom Mania Smaku i inne restauracje z miesiąca na miesiąc powiększają swoje zyski! Prowadzone działania nie tylko zwiększają ilość zamówień jedzenia w restauracjach, ale także pozwalają na budowanie silnych marek na rynkach lokalnych!

Jeśli i Ty chcesz zwiększyć ilość zamówień jedzenia z dostawą, skontaktuj się z nami:

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Nasi specjaliści dopasują działania reklamowe do Twoich potrzeb!

Podsumowanie

Oprócz uruchomienia zamówień jedzenia z dostawą restauratorzy powinni pamiętać o odpowiedniej promocji i reklamie dowozów. Restauratorzy mogą reklamować restaurację na własną rękę, jak i z pomocą ekspertów. Rekomendujemy powierzenie tych działań specjalistom, co da oszczędność czasu i pewność, że działania prowadzone są profesjonalnie.