20 milionów inwestycji Wirtualnej Polski w Restaumatic!

Wirtualna Polska inwestuje w Restaumatic!

Wirtualna Polska inwestuje 20 mln zł w Restaumatic!

Jesteśmy polską firmą IT, która dostarcza zintegrowane i kompleksowe rozwiązania cyfrowe dla branży gastronomicznej. Naszą misją jest pomoc restauratorom – zwiększać sprzedaż, obniżać koszty oraz ułatwiać zarządzanie biznesem gastronomicznym. 

Nasze główne produkty, które znalazły już uznanie wśród restauratorów, to:

  • indywidualne strony WWW z systemem zamawiania online lub Aktywne Menu (sam system, jako uzupełnienie istniejącej strony),
  • aplikacje mobilne Android i iOS dla restauracji,
  • RePOS – autorski POS dedykowany dla restauracji z dostawą jedzenia,
  • Apetilo – portal do zamawiania jedzenia, który jest uczciwy wobec restauratorów i stanowi przeciwwagę dla wielkich platform

Dla naszych klientów prowadzimy też usługi e-marketingowe

Z naszej usługi korzysta już ponad 4 800 restauratorów w kilku krajach Europy. Dziś jesteśmy liderem w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumuni i Chorwacji, a to dopiero początek, bo inwestycja Wirtualnej Polski jest dedykowana między innymi ekspansji na rynki zagraniczne.

Rewolucyjny wkład w cyfryzację polskiej gastronomii został nie tylko doceniony, ale dostrzeżono w nim również potencjał, który może zmienić układ sił na rynku food delivery.. 

Grupa Wirtualna Polska zainwestowała w nasz rozwój blisko 20 mln złotych! Marek Skubacz, założyciel i Prezes Zarządu Restaumatic sp. z o. o. tak to komentuje: 

“Cieszę się z decyzji zainwestowania przez Wirtualną Polskę w naszą firmę. To jest potwierdzenie i uznanie dla celności naszych decyzji strategicznych, ale i codziennych wysiłków odniesienia sukcesu na tak olbrzymim, ale i niezwykle dynamicznym rynku jakim jest gastronomia, a szczególnie segment foodtech.”

Wirtualna Polska to holding technologiczny, który jest już właścicielem takich serwisów jak wp.pl, money.pl, totalmoney.pl, autocentrum.pl, superauto.pl, a także homebook.pl, extradom.pl, domodi.pl, wakacje.pl, nocowanie.pl, czy allani.pl. Z internetowych produktów WP w lutym 2022 roku korzystało 21,8 mln Polaków.

WP postanowiła zaistnieć w obszarze rozwiązań Software as a Serivce i tym bardziej cieszy fakt, że pierwszą firmą jest właśnie Restaumatic” – mówi Marek Skubacz, CEO.

Adam Rogaliński z VP Corporate Development Wirtualnej Polski Holding S.A. twierdzi, że:

“Rynek dostaw jedzenia w Polsce jest wart ok. 4 miliardów złotych i dynamicznie rośnie. Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, biorąc pod uwagę zarówno pozycję Restaumatic, jak i fakt, że pozwala nam na rozszerzenie działalności w nowym dla nas i bardzo perspektywicznym segmencie SaaS.”.

Bez nich nie byłoby to możliwe

Inwestycja Wirtualnej Polski doszła do skutku dzięki wierze w Restaumatic i czynnemu udziałowi Supercharge Capital, a w szczególności Grzegorzowi Kazulakowi i pracy mecenasów: Rafała Celeja z Venture Capital Lawyer, Cezarego Miąckiewicza z Lawsome i Krzysztofa Topolskiego z Adventure” – dodaje Marek Skubacz.

Ta inwestycja nie byłaby również możliwa, gdyby nie wiara i zaangażowanie naszych pierwszych inwestorów. To dzięki nim jesteśmy w tym miejscu. Chciałbym serdecznie podziękować Katarzynie Dąbrowskiej z Inventures, Tomaszowi Swiebodzie z Inovo Venture Partners, Markowi Rusieckiemu z Xevin Investment Group, Mariuszowi Gralewskiemu i Jakubowi Skoczylasowi z DocPlanner, Michałowi Borkowskiemu z Brainly, Marcinowi Kurkowi oraz innym inwestorom.

Duża inwestycja, jeszcze większe możliwości

Pozyskane środki zainwestujemy głównie w ekspansję zagraniczną, główne kierunki to Niemcy, Włochy, Hiszpania i Francja. Chcemy też część pozyskanych środków przeznaczyć na dalszy rozwój produktów.

Inwestycja WP  to dla nas wyróżnienie i docenienie, ale też ogromna motywacja do dalszej pracy. Naszym celem jest zostanie liderem cyfryzacji biznesu gastronomicznego, parafrazując: zastaliśmy polską gastronomię analogową, a zostawimy cyfrową!

Dołącz z nami do cyfrowej rewolucji!