Dlaczego warto pozycjonować stronę restauracji?

Dlaczego warto pozycjonować stronę restauracji?

Planując działania marketingowe dla restauracji mają Państwo szeroki wachlarz możliwości. Dziś chcieliśmy wypowiedzieć się o pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce Google. Działanie to wydaje się być jednym z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o reklamę restauracji w internecie.

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym dokładnie jest pozycjonowanie strony. Otóż jest to manipulowanie naturalnymi wynikami wyświetlanymi przez wyszukiwarkę Google. Przez manipulowanie rozumiemy wykonywanie pracy nad stroną, dzięki której jest ona lepiej odbierana przez wyszukiwarkę, w efekcie czego osiąga lepsze pozycje, niż przed wykonaną optymalizacją.

Korzyści wynikające z zajmowania wysokich pozycji w wyszukiwarce Google wydają się być oczywiste, postanowiliśmy jednak wybrać najważniejsze z nich, aby każdy z Państwa z pełną świadomością wiedział dlaczego warto pozycjonować swoją stronę internetową.

9 na 10 Polaków korzysta z Google

Wyszukiwarka Google to zdecydowany lider wśród wyszukiwarek internetowych, z których korzystają Polacy. Muszą Państwo wiedzieć, że aż 9 na 10 Polaków szukając czegokolwiek w internecie wykorzystuje do tego właśnie to narzędzie.

Przekładając to na realia restauratorów: aż 9 na 10 klientów poszukujących restauracji szuka ich w Google.pl. To zdecydowanie najważniejszy argument potwierdzający, że warto pozycjonować tam swoją stronę. Każdemu z Państwa powinno zależeć na tym, aby internauci ci mogli trafić właśnie na Waszą stronę!

Ruch z Google, to ruch wysokiej jakości

Decydując się na pozycjonowanie strony restauracji już na samym początku należy zadbać o odpowiednie dobranie pozycjonowanych słów kluczowych. Przykładowo prowadząc pizzerię w Rzeszowie należy pozycjonować się na takie słowa kluczowe jak:

pizza Rzeszów

pizzeria Rzeszów

pizza z dostawą Rzeszów

najlepsza pizza w Rzeszowie

pizza na telefon Rzeszów

pizza Rzeszów dowóz

Jak Państwo widzą wskazane słowa kluczowe to zapytania wyjątkowo konkretne. W wyszukiwarce wpisują je osoby, które szukają pizzerii, czyli dokładnie tego, co restaurator może im zaoferować. Nie ma tutaj przypadkowych zapytań, a to gwarancja ruchu o najwyższej jakości.

Pozycjonowanie to szansa na pozyskanie nowych klientów

Jeśli mają Państwo stronę internetową, która generuje dla Was zamówienia online i uważają Państwo, że pozycjonowanie w Google restauracji nie jest Wam potrzebne, to proponujemy sprawdzić czy strona osiąga dobre pozycje na interesujące Was słowa kluczowe. Jeśli nie, to bezwzględnie powinno się zastanowić nad uruchomieniem działań związanych z pozycjonowaniem.

W takiej sytuacji wszystkie zamówienia pojawiające się obecnie w Państwa restauracji pochodzą od osób, które znają Państwa lokal. Z tego można się tylko cieszyć.

Nie wolno jednak zapomnieć o szansie na dotarcie do nowych klientów, którzy nie znają Państwa restauracji, a z uwagi na kiepską widoczność w Google mogą nigdy jej nie poznać.

Warto się im pokazać. Dlatego, że nowi klienci, to potencjalny większy zysk, na którym zależy każdemu restauratorowi.

Poniżej zamieszczamy grafikę, która przedstawia wzrost ilości zamówień na przestrzeni miesiąca od osób, które trafiły na stronę klikając w naturalne wyniki wyszukiwań. Zwróćcie Państwo uwagę:

  • na stronę weszło ponad 26% więcej nowych użytkowników
  • użytkownicy ci wygenerowali ponad 27% więcej sesji
  • ilość transakcji wzrosła o ponad 45%
  • przychody wzrosły o ponad 52%
Wzrost sprzedaży

Liczby nie kłamią. Pozycjonowanie się opłaca!

Wypozycjonowana strona pracuje dla nas cały czas

Pozycjonowanie strony restauracji to proces bardzo mozolny i długotrwały. Przekłada się to jednak na związane z nim późniejsze profity.

Warto pamiętać, że wypozycjonowana strona internetowa daje restauracji długoterminowe korzyści. Jeśli strona osiągnęła dobre pozycje dzięki optymalizacji i innym etycznym metodom, to Google powinno stale ją promować.

W dodatku na wysokich pozycjach widoczna jest ona przez cały czas.

Niezależnie od tego kiedy internauta poszukiwał będzie wspomnianej wcześniej pizzerii w Rzeszowie, to i tak w wynikach zobaczy wypozycjonowaną stronę. Następnie odwiedzi ją, zapozna się z ofertą i złoży zamówienie. Natychmiast lub w przyszłości.

Szansa na wyprzedzenie konkurencji

Nie ma się co oszukiwać – rywalizacja na rynku gastronomicznym jest ogromna i odczuć da się to również w Internecie. Jeśli działań związanych z pozycjonowaniem strony nie rozpoczną Państwo teraz, to warto pamiętać, że zrobić mogą to konkurenci. Mało tego, oni mogli zrobić to już jakiś czas temu. A im dłużej będą uciekać, tym trudniej będzie ich później dogonić.


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia w lokalu!


📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic