Dlaczego warto reklamować się na nazwę restauracji?

Dlaczego warto reklamować się na nazwę restauracji?

Wielu współpracujących z nami restauratorów zastanawia się nad tym, dlaczego warto reklamować się na nazwę restauracji. Początkowo twierdzą oni, że reklama ta nie ma sensu, ponieważ trafia do internautów, którzy i tak szukają ich strony, i i tak na nią trafią. Otóż wcale tak nie jest.

Okazuje się, że popularność nazw restauracji korzystających z naszego systemu do zamawiania jedzenia wykorzystują portale do zamawiania jedzenia online. Uruchamiają one kampanie w Google Ads na nazwy tych lokali, a co za tym idzie przekierowują na swoje strony internautów, którzy pierwotnie szukali informacji o konkretnym lokalu.

W efekcie uruchamiania tego typu kampanii docelowa strona internetowa restauracji może znaleźć się nawet na 4 pozycji listy wyników wyszukiwań.

Kampania na nazwę restauracji - dlaczego warto?

Należy w tym miejscu wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • część internautów zwróci uwagę, że to reklamy portali i przejdzie dalej, aby znaleźć docelową stronę
  • część internautów kliknie w reklamę, zorientuje się, że to nie docelowa strona i wróci go Google.pl, aby poszukać jej ponownie
  • część internautów trafi na portal, zainteresuje się nim i świadomie lub nie złoży swoje zamówienie właśnie tam

Dwa pierwsze scenariusze są dla Państwa korzystne. Trzeci jednak staje się typowym dramatem, zwłaszcza, że w te trzy pierwsze płatne pozycje klika ponad 50% internautów. To ogromna grupa klientów, których na zawsze można utracić. Internauci szybko przyzwyczajają się do pewnych zachowań i po jednokrotnym złożeniu zamówienia przez portal łatwo dojść może do tego, że taki klient będzie korzystał z niego o wiele częściej. Zwłaszcza, gdy po pierwszym zamówieniu zacznie być bombardowany akcjami promocyjnymi w portalu, który przekierowywał będzie go nie tylko do Państwa lokalu, ale też do wielu innych – konkurencyjnych.

Czyż nie lepiej byłoby mieć tego klienta u siebie? Czyż nie lepiej byłoby obsłużyć go bezpośrednio, a następnie przypominać mu o swojej ofercie korzystając z naszych narzędzi marketingowych?


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia w lokalu!


📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Oczywiście, że tak byłoby lepiej. Bo utrata takiego klienta, to potężny koszt.

Nie wolno na to pozwolić i to dlatego należy prowadzić kampanię reklamową na nazwę swojej restauracji. Wiedzą o tym najwięksi gracze na rynku, na przykład tacy jak Mercedes:

Dlaczego warto reklamować się na nazwę restauracji?

Zachęcamy więc do korzystania z możliwości, jakie daje Google Ads. Nie pozwalajcie Państwo na to, aby na Waszych markach zarabiali inni. Wasza popularność to tylko Wasza zasługa i to Wy powinniście czerpać z niej korzyści.

W przypadku chęci zlecenia nam tego typu kampanii zachęcamy do kontaktu z naszym działem marketingu: marketing@restaumatic.com