Jak zachęcić klientów do składania kolejnych zamówień?

Jak zachęcić klientów do składania kolejnych zamówień?

W wielu gałęziach handlu obowiązuje zasada mówiąca, że klient powracający jest podstawą, w oparciu o którą funkcjonuje dany biznes. Z relacji naszych Klientów wynika, że podobnie jest w gastronomii. Wszystkim restauratorom zależy nie tylko na tym, aby pozyskać nowego klienta, ale też na tym, aby stał się on klientem stałym. Dziś chcieliśmy przedstawić cztery sposoby na to, jak zachęcić klientów do składania kolejnych zamówień.

Programy lojalnościowe

Grywalizacja to słowo, które stało się ostatnio bardzo modne. Oznacza ono stosownie odpowiednich metod modyfikowania zachowań ludzi w celu zwiększenia ich zaangażowania.

Restauratorzy korzystający z systemu zamawiania jedzenia online Restaumatic w swoich lokalach uruchamiać mogą program lojalnościowy, którego działanie przejawia cechy rywalizacji.

Wspomniany program lojalnościowy polega na nagradzaniu tych klientów, którzy decydują się na regularne zamawianie jedzenia w danej restauracji. Nagrodą może być dowolnie ustalony rabat po złożeniu pięciu zamówień na stronie internetowej danej restauracji.

Wierzcie nam Państwo, że klient mający świadomość, że na swoje szóste zamówienie otrzyma zniżkę w postaci 20zł, bardzo chętnie będzie wracał na Państwa stronę, aby złożyć kolejne zamówienie!


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia w lokalu!


📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Ulotki z kodem rabatowym

Jeśli chcemy wyrobić w kliencie nawyk zamawiania na naszej stronie internetowej, to musimy liczyć się z tym, że będzie wiązało się to z pewnymi kosztami. Z relacji naszych restauratorów wiemy, że doskonałym motywatorem do składania kolejnych zamówień są kody rabatowe wręczane wraz z dostarczanym jedzeniem.

Wiemy, że metoda ta jest skuteczna, dlatego też zachęcamy Państwa do drukowania ulotek reklamowych wraz ze specjalnymi kodami rabatowymi obniżającymi wartość zamówień. Przekonacie się Państwo, że w dłuższej perspektywie czasu okaże się to dobrym ruchem, który często się sprawdzi.

Kampanie remarketingowe

Kolejną metodą na przypominanie klientowi o swojej ofercie jest prowadzenie kampanii reklamowych dla restauracji w Google Ads i na Facebooku polegających na wyświetlaniu reklam tym użytkownikom, którzy złożyli wcześniej zamówienie w danej restauracji. Działanie takie nazywane jest remarketingiem i w kwestii utrwalania marki cieszy się niezwykłą skutecznością.

Wysoka jakość obsługi

Na koniec zostawiamy to, co najważniejsze. Nie ma się co oszukiwać: klient niezadowolony z obsługi i jedzenia prawdopodobnie nigdy już nie zdecyduje się na kolejne zamówienie. Mało tego, swoją opinia pochwalić może się wśród znajomych, którzy również zrażą się do danego lokalu.

To dlatego bardzo ważne jest, aby prowadząc lokal gastronomiczny dbać o:

  • profesjonalną i miłą obsługę
  • szybki czas realizacji zamówień
  • doskonały smak potraw

Jesteśmy przekonani, że to, wraz z wymienionymi wcześniej pomysłami sprawi, że będą Państwo mieli coraz więcej powracających klientów.