„Napiwek dla dostawcy” w praktyce

Napiwek dla kierowcy

Niedawno dla wszystkich restauratorów korzystających z systemu restaumatic.com wprowadziliśmy nową funkcjonalność, która z miejsca stała się hitem – napiwek dla dostawców jedzenia podczas płatności online. Oto kilka powodów sukcesu tego rozwiązania:
  • Ze względu na zwiększoną ilość zamówień z płatnością online spowodowaną COVID-19, kierowcy nie otrzymywali napiwków, które stanowiły istotną część ich wynagrodzenia.
  • Osoby zamawiające jedzenie, chciały dawać napiwek, w podziękowaniu za dostawę ale kontakt z dostawcą był ryzykowny. (proszę zobaczyć obrazek poniżej)
  • „Napiwek dla dostawcy” w systemie restaumatic.com rozwiązał ten problem i spowodował, że dostawcy ponownie mogą zarabiać, a restauratorzy nie muszą wykładać ze swojej kieszeni dodatkowych środków.

Tak to wglądało u naszych zagranicznych sąsiadów:

 

„Napiwek dla kierowcy” to:

  1. Dodatkowe pieniądze dla restauracji (nawet do 4000 zł/mc).
  2. Podniesione morale i zarobki kierowców.
  3. Sposób na podreperowanie finansów – każdy grosz się liczy!
  4.  Narzędzie, które z miejsca stało się hitem!

Uwaga 1: Odradzamy uruchomienie opcji „Napiwek dla kierowcy” jeśli nie jesteście jeszcze Państwo w 100% pewni jakości posiłków, dostaw, organizacji.

Uwaga 2: W przyszłości rozbudujemy funkcję tak, że jeśli klient nie przyzna napiwku, ale uzna po czasie, że napiwek się należał, bo jakość dostawy go zaskoczyła, to będzie miał możliwość jeszcze dopłacenia po 2 dniach, gdy system poprosi go o opinię. To powinno wpłynąć na jeszcze lepszą pracę kurierów.

Uwaga 3: W tej chwili kodujemy wyświetlanie raportu, tak abyście Państwo wiedzieli ile było napiwków i na jaką kwotę. Będzie to funkcja, która się przyda, gdy trzeba podzielić pieniądze na wszystkich kierowców czy całą załogę.

Napiwek dla kierowcy – widok w koszyku

Jak uruchomić?

1.

2.

 

Przykład restauracji, która zachęca do dawania napiwków na swojej stronie WWW:

Grafiki do ewentualnego wykorzystania na facebooku:

1.

2.
Powodzenia!