Dlaczego warto reklamować lokal zwłaszcza jesienią?

Promocja dla studentów

Reklama restauracji — cała naprzód! 

Reklamowanie własnej restauracji to proces, który właściwie nie ma końca. Obsługiwanie klientów, których już mamy wymaga przypominania o ofercie oraz ciągłym zapraszaniu do próbowania nowości, oraz ukazywania się jako miejsce atrakcyjne, oraz ciągle zaskakujące. Pozyskiwanie nowych klientów jest jeszcze bardziej wymagające, gdyż wiąże się ze zmienieniem ludzkich przyzwyczajeń.

Istnieje jednak czas w roku, kiedy zmiany przyzwyczajeń są wymuszone przez… życie 🙂 Mowa tu o uczniach i studentach, którzy tłumnie przybywają na swój pierwszy rok nauki do nowego miasta. To jest świetna okazja na pozyskanie nowych klientów na bardzo długi czas. Każda nowa osoba będzie musiała nauczyć się, gdzie będzie spędzać czas, skąd będzie zamawiała jedzenie itd.

Jako, że nowy student nie ma swoich ulubionych miejsc, będzie wpisywał w wyszukiwarkę (w zależności od miejsca zamieszkania) hasła ogólne typu:

  • “pizzeria poznań”
  • “pizzeria rataje”
  • “pizza Wrocław Krzyki”
  • “kebab z dowozem Kazimierz”

Jeżeli chcemy, aby nowe osoby mogły trafić na daną restaurację, trzeba skorzystać z dwóch możliwości:

  • Google Ads — linki sponsorowane w wyszukiwarce Google, które pojawiają się jako reklama, ponad naturalnymi wynikami wyszukiwania.
  • Pozycjonowanie stron WWW — restauracje z silną domeną, zoptymalizowaną stroną oraz linkami, prowadzącymi do niej, ukażą się nad innymi naturalnymi wynikami wyszukiwania. 

Jeżeli danej restauracji nie ma w reklamach Google, a jej strona nie jest wypozycjonowana na wpisywane przez użytkownika hasła, to szansę pozyskania klienta — studenta, który właśnie przyjechał do miasta, jest bliska zeru.

Internet to pierwsze źródło informacji zwłaszcza dla młodych ludzi — jeżeli restaurator chce rozwijać własny lokal, musi agresywnie promować własną ofertę, aby systematycznie budować świadomość swojej marki, zwłaszcza wśród nowych klientów.

Co się bardziej opłaca? Na co postawić? Google Ads czy SEO? Zapraszamy do artykułu, który szczegółowo opisuje to zagadnienie: https://www.restaumatic.com/blog/google-ads-sem-czy-pozycjonowanie-seo-dla-restauracji/