Jak walczyć z podwyżkami prowizji w portalach

Zamawianie jedzenia online – koszty i prowizje 2018

Portale do zamawiania jedzenia w Polsce, takie jak pyszne.pl lub pizzaportal.pl są w fazie bardzo agresywnego pozyskiwania klienta. Firmy te wydają dziesiątki milionów złotych na marketing i kupony promocyjne

Restauratorzy płacą prowizję, która nie pokrywa kosztów funkcjonowania portali. Jak to możliwe? Przede wszystkim, dlatego, że chodzi o przyzwyczajenie klientów portali do korzystania z ich stron internetowych, aplikacji oraz przede wszystkim do zapamiętania ich marki…

…tak: ICH marki, czyli marki portali, nie zaś Twojej.  

Prowizje dla portali w 2018

Wysokie prowizje w dalszym ciągu nie pozwalają portalom zarabiać, dlatego opłaty będą stale rosły. W krajach takich jak Wielka Brytania, Holandia, czyli tam gdzie tego typu pośrednicy funkcjonują od dawna, prowizje sięgają 16% – 20%. W Polsce większość restauratorów płaci 11% – 13%, ale to nie koniec podwyżek, bo taki poziom nie pozwala portalom się utrzymać.

Serwisy skupiające wiele restauracji w jednym miejscu to nie samo zło, gdyż pozwalają dotrzeć do różnych klientów, ale aby nie sprowadzać się do roli producenta jedzenia dla zewnętrznej firmy, należy zdecydowanie dbać o własną markę!

Twoja marka to:

Jak obniżyć prowizje za zamówienia jedzenia online?

Jeżeli martwi Cię podnosząca się co roku prowizja w portalach, poznaj inne możliwości na zdobywanie zamówień online i ich samodzielną obsługę.. Jako dostawca systemu zamówień jedzenia posiadamy ponad 1500 lokali, które rozumieją czym jest własna marka i zdecydowanie wzmacniają ją technologią. To są historie sukcesu i finansowych korzyści z posiadania własnego systemu zamawiania online.

Dowiedz się więcej