Jak wykorzystać sklepy na Facebooku, żeby zwiększyć sprzedaż w swojej restauracji?

Według najnowszego raportu z października 2022 z Facebooka korzysta regularnie ponad 24 mln Polaków*, co przekłada się na 64.1% populacji całego kraju. Ta platforma już dawno przestała służyć jedynie do tego, by sprawdzić, co słychać u znajomych, stając się miejscem komunikacji marek z klientami. Ale jak wykorzystać potencjał tego medium społecznościowego w branży gastronomicznej i tym samym zwiększyć sprzedaż? O tym przeczytacie w artykule poniżej.

Czym są sklepy na Facebooku i jak mogą pomóc Twojemu sklepowi internetowemu?

Wraz z rozwojem handlu internetowego i zakupów online sklepy na Facebooku stały się świetnym sposobem na dotarcie do większej liczby klientów i zwiększenie sprzedaży. Umożliwiają firmom łatwiejszy kontakt z klientami, którzy szybko mogą znaleźć to czego właśnie szukają i dokonać zakupu. Dzięki tej funkcji restauracje mogą łatwo zaprezentować swoje produkty w atrakcyjny wizualnie sposób, co zdecydowanie zachęca do transakcji. Co więcej, pomagają one wykorzystać siłę marketingu w mediach społecznościowych, wykorzystując rozległą sieć użytkowników na Facebooku. Tworząc sklep na Facebooku, firmy mogą kierować reklamy do potencjalnych klientów, zwiększać ruch na stronie swojego sklepu i ostatecznie zwiększać sprzedaż. Pozwala to właścicielom restauracji nadążać za konkurencyjnymi trendami, budując unikalny wizerunek marki. Aplikacja zawiera również narzędzia, które pozwalają restauratorom na zarządzanie danymi, śledzenie sprzedaży bieżących zamówień i nie tylko.

Przewodnik krok po kroku dotyczący zakładania sklepu na Facebooku

Wraz z rozwojem e-commerce założenie sklepu na Facebooku stało się coraz bardziej popularne. Jak się okazuje sprawdza się to nie tylko w handlu dobrami, ale również usługami. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak w kilku prostych krokach można wykorzystać sklep na Facebooku w branży gastronomicznej, żeby zwiększyć sprzedaż i prześcignąć swoją konkurencję! Opowiemy o tym, czego potrzebujesz, żeby zacząć i przedstawimy wizualny projekt przykładowego sklepu, który w przyszłości może być Twój. 

Czego potrzebujesz, żeby zacząć? Do najważniejszych elementów zaliczamy: 

 • Konto reklamowe – jeśli nie masz jeszcze konta reklamowego swojego fanpage’a pomożemy Ci je założyć. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez formularz kontaktowy, a my wyślemy Ci instrukcję krok po kroku jak to zrobić!
 • Estetyczne i zachęcające do zakupu zdjęcia oferowanych dań – masz już swoje portfolio? Świetnie! Jednak to nie jest konieczne do stworzenia sklepu na Facebooku możemy także wykorzystać ogólnodostępne tzw. zdjęcia stockowe. 
 • Listę dań, które chcesz sprzedawać przez swojego Facebooka! Może być to całe menu lub po prostu dania, które sprzedają się najlepiej – sam o tym decydujesz. 
 • Czas – założenie profesjonalnego sklepu internetowego wiąże się oczywiście z określonym czasem przygotowań. Przy zleceniu tego firmie zewnętrznej zajmuje to ok. 21 dni. 
 • Dostęp administracyjny do strony na Facebooku. Jeśli zdecydujesz się wykupić usługę stworzenia sklepu na Facebooku będziemy potrzebować dostępu do profilu Twojej restauracji, żeby zająć się kompleksowo przygotowaniem Twojego nowego medium do sprzedaży.

Jak może wyglądać Twój przyszły sklep na Facebooku? >> Sprawdź tutaj lub zobacz przykładowe zdjęcia poniżej:

Zalety korzystania ze sklepu na Facebooku dla Twojej restauracji

Sklepy na Facebooku to nowa funkcja, która może pomóc restauracjom nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale również zapewnić klientom atrakcyjne wrażenia zakupowe. Co jeszcze może przynieść Ci założenie sklepu na Facebooku?

 • Twój fanpage będzie wyglądał bardziej profesjonalnie,
 • zyskujesz nowe możliwości sprzedażowe,
 • dzięki przygotowanemu katalogowi produktów zyskujesz większe możliwości prowadzenia kampanii reklamowych oraz jesteś w stanie lepiej dopasować ofertę produktową do Twojej grupy odbiorców,
 • nowe funkcje – oznaczaj swoje produkty na zdjęciach w postach organicznych,
 • zwiększasz swój zasięg organiczny, dzięki temu, że Twoje produkty wyświetlają się w witrynie sklepów na Facebooku,
 • Twoi obserwujący mogą bezpośrednio dokonać zakupu z fanpage’a,
 • zbierasz informację jaki produkt jest najchętniej wybierany przez Twoich fanów,
 • w prosty sposób możesz dodawać i usuwać nowe pozycje.

Podsumowanie – jak wykorzystać sklep na Facebooku do zwiększenia sprzedaży w restauracji?

Czy założenie sklepu na Facebooku ma sens? Jako specjaliści w branży HoReCa mocno zachęcamy do wprowadzenia tej formy sprzedaży do Twojej restauracji. Szczególnie teraz, kiedy walka o stałego gościa jest kluczowa, a klienci oczekują innowacji.

Chcesz skorzystać z usługi sklepu na Facebooku lub dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz poniżej, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą!

Chcę dowiedzieć się więcej na temat usługi sklepu na Facebooku!

*https://napoleoncat.com/pl/blog/jak-monitorowac-konkurencje-na-facebooku/

Social Media Specialist

W Restaumatic zajmuję się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.