Zarządzanie restauracją – 5 przydatnych narzędzi i technologii

zarządzanie restauracją 5 przydatnych narzędzi

Zarządzanie restauracją może być wyzwaniem nie tylko dla początkujących restauratorów, ale także dla tych z wieloletnim doświadczeniem. Wymaga ono stałej kontroli pracy personelu, jakości serwowanych potraw czy obsługi klienta. Właściciel restauracji musi też dostosować lokal do zmieniających się trendów i preferencji gości. Dużym wsparciem w takich działaniach są narzędzia do zarządzania restauracją. Jakie wybrać, by lokal pracował efektywnie i przynosił zyski? Wyjaśniamy w artykule.

Zarządzanie restauracją – jakie narzędzia stosować?

Zarządzanie restauracją może być prostsze, jeśli użyjesz dobrego systemu do obsługi lokalu. Taki system pomaga Ci lepiej kontrolować, co dzieje się w Twojej restauracji – od zamówień po płatności. Oto, na co zwrócić uwagę przy wyborze:

 • Czy system jest łatwy w obsłudze? Powinieneś móc szybko nauczyć się, jak nim zarządzać.
 • Czy pozwala na połączenie wszystkiego w jednym miejscu? Będziesz miał podgląd na zamówienia z telefonu, z internetu i z restauracji.
 • Czy możesz łatwo zmieniać menu? Jeśli chcesz dodać nowe danie lub promocję, powinieneś to zrobić bez problemu.
 • Czy system integruje się z portalami do zamawiania jedzenia? To pomoże dotrzeć do więcej klientów.
 • Czy obsługa płatności jest prosta i bezpieczna?

System POS od Restaumatic to jedna z opcji, która obejmuje te wszystkie funkcje, pomagając oszczędzać czas i zwiększać satysfakcję gości. To dobry punkt wyjścia, gdy szukasz narzędzia, które wspiera rozwój Twojej restauracji. Wybierając taki system, możesz mieć większą kontrolę nad swoim biznesem i zapewnić lepsze wrażenia Twoim klientom.

System sprzedaży online

Prowadzenie restauracji w dzisiejszych czasach wymaga nie tylko dobrej kuchni, ale i sprytnego zarządzania za pomocą nowoczesnych narzędzi. System sprzedaży online to coś, co może znacząco ułatwić zarówno pozyskiwanie nowych klientów, jak i utrzymanie dobrych relacji z obecnymi. Umożliwia to między innymi stworzenie własnej strony WWW, która jest Twoją wizytówką w internecie.

Z systemem sprzedaży online, możesz szybko reagować na potrzeby gości, na przykład zmieniając menu lub przyjmując zamówienia w czasie rzeczywistym. To sprawia, że cały proces od zamówienia po dostarczenie jest płynniejszy i mniej skomplikowany.

Zastanawiając się nad wyborem systemu, rozważ takie, które są łatwe w obsłudze i nie obciążają zbytnio Twojego budżetu. System sprzedaży online od Restaumatic może być tu dobrym wyborem, ponieważ oferuje instalację w formie wtyczki na Twojej stronie lub jako gotową, atrakcyjną witrynę internetową. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz również cieszyć się mniejszą prowizją niż te, które są zazwyczaj wymagane przez zewnętrzne portale do zamawiania jedzenia. To opcja, która może przynieść Twojej restauracji realne korzyści.

Restauratorka korzysta z tableta do zarządzania restauracją.

Aplikacje mobilne do obsługi zamówień

Aplikacja mobilna powoli staje się nieodzownym narzędziem dla nowoczesnej restauracji. Z ich pomocą możesz nie tylko usprawnić proces zamawiania, ale i wzmocnić pozytywny wizerunek Twojego lokalu, udowadniając, że idziesz z duchem czasu. Poza tym aplikacja mobilna jest pomocna w wielu aspektach m.in.:

 • Klienci lubią, kiedy łatwo i szybko mogą złożyć zamówienie. Im lepsza obsługa, tym lepsza opinia o Twojej marce.
 • Pomaga przyciągnąć nowych klientów, którzy szukają miejsc z łatwym dostępem do zamawiania przez telefon czy tablet.
 • Sprawia, że proces zamawiania jedzenia jest płynniejszy i szybszy.

Aplikacja mobilna dostępna zarówno dla użytkowników iOS, jak i Android, pozwala na prezentację Twojego menu w nowoczesny sposób i umożliwia klientom składanie zamówień bezpośrednio ze swoich urządzeń, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Programy lojalnościowe

Program lojalnościowy to narzędzie, które znacząco wspiera zarządzanie lokalem. Dzięki niemu możemy np. poinformować gości możliwości zapisania się do newslettera lub skorzystania z promocji na stronie internetowej, albo w aplikacji mobilnej. 

Program lojalnościowy pełni kilka funkcji:

 • budowanie relacji z klientem,
 • przyciąganie uwagi nowych osób, które jeszcze nie skorzystały z oferty gastronomicznej lokalu,
 • udostępnianie informacji o aktualnych rabatach i promocjach, co może skutkować zwiększoną liczbą zamówień.

W ramach programu lojalnościowego możemy przyznać rabaty na posiłki, np. co 10 obiad za pół ceny lub wprowadzić promocję np. napój gratis do zamówienia powyżej 50 zł. 

Program lojalnościowy wbudowany w system Restaumatic pozwala zbierać dane o preferencjach klientów, dostosować menu do ich potrzeb oraz pomaga utrzymać zainteresowanie stałych klientów i przyciągać uwagę nowych gości.

Moduł SMS

Doskonale wiemy, że współczesny restaurator ma do dyspozycji wiele narzędzi, które pomagają w promocji i komunikacji z klientami. Jednym z bardziej efektywnych są kampanie SMS. To prosta metoda, by dotrzeć do Twoich gości i zachęcić ich do ponownych odwiedzin.

Za pomocą modułu SMS w systemie Restaumatic, możesz łatwo tworzyć i wysyłać spersonalizowane wiadomości do swoich klientów. W ten sposób poinformujesz ich o nowościach, specjalnych ofertach czy zmianach w menu. Personalizacja wiadomości sprawia, że klient może poczuć się wyjątkowo i będzie bardziej zainteresowany tym, co oferuje Twoja restauracja.

Dodatkowo regularne kampanie SMS to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania wśród stałych klientów. Dzięki bezpośredniemu kontakcie i informacjom, które są dla nich istotne, budujesz silniejszą relację, która może przełożyć się na częstsze wizyty i polecanie Twojej restauracji innym.

właściciel restauracji

Podsumowanie

Dobrze prowadzona restauracja to nie tylko smaczne jedzenie, ale przede wszystkim umiejętne zarządzanie działalnością. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie, właściwe narzędzia mogą ułatwić pracę i pomóc Twojej restauracji rosnąć.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowych rozwiązań, systemy oferowane przez Restaumatic są dobrym wyborem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak te narzędzia mogą wspomóc Twój biznes, skontaktuj się z nami. Pomożemy sprawić, że zarządzanie Twoją restauracją będzie prostsze i bardziej efektywne.

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Social Media & Content Marketing Specialist

W Restaumatic zajmuje się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.