Strony internetowe dla restauracji – 3 elementy, które sprzedają.

Strona Internetowa dla Restauracji

Strona www dla lokalu gastronomicznego, to nie tylko elektroniczna wersja wizytówki umieszczonej w Internecie, ale także (a może przede wszystkim) skuteczne narzędzie do pozyskiwania i obsługi swoich klientów! Rynek zamówień jedzenia online rośnie w ogromnym tempie, a walka pośredników o każde Twoje zamówienie jest niezwykle zacięta.


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzeo lokalu!

Zadzwoń do nas: 533 499 587


Jakie elementy musi posiadać Twoja strona internetowa, aby móc samodzielnie pozyskiwać i obsługiwać zamówienia?

1. Na dobry początek – Ładna i apetyczna witryna!

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Dobry design www pozwoli klientom łatwo i przyjemnie zamawiać jedzenie. Przejrzystość nawigacji, duże zdjęcia, spójna paleta kolorów, odpowiedni układ strony – wszystko to tworzy poczucie, że restaurator od samego początku stara się dobrze obsłużyć klienta. Zobacz jak robią to restauratorzy, z którymi współpracujemy i którym przygotowywaliśmy piękne strony www.

Przykład 1 – Sushi World – szybko rozwijająca się franczyza sushi, która dba o wizerunek, zdjęcia, jakość prezentacji potraw oraz odpowiednią obsługę klientów.

Przykład 2 – Frangos Pizza and Burger Houseto przykład restauracji z Ostrołęki, która jakością swoich potraw zjednała sobie serca klientów. Ponad 1000 opinii na Google i wysoka ocena, przekładają się na ruch na stronie i zamówienia online.

Przykład 3 – Parmezan Bistro – Na tej stronie dzieje się wiele dobrego! Apetyczne zdjęcia jedzenia i fantastyczna atmosfera zachęcają do wspólnego spędzania czasu oraz zamawiania jedzenia.

2. System zamawiania jedzenia online ze strony www

Dzięki systemowi zamawiania jedzenia przez stronę internetową możesz obsługiwać zamówienia online nawet o 75% taniej w stosunku do prowizji portali. Zamówienia z portalu to oczywiście wartościowe źródło nowych klientów i zdecydowanie warto korzystać z tej opcji. Nie ma jednak logicznego uzasadnienia, do tego, aby własnych, lojalnych, zadowolonych klientów odsyłać do zamówień przez portal w konsekwencji płacąc od 15% do 40% prowizji.

Najważniejsze korzyści płynące z posiadania własnej strony www i obsługiwania klientów „u siebie”:

  • Całkowita kontrola nad cenami, ofertą i dostępnością produktów.
  • Samodzialne zmiany w menu widoczne dla klientów już po kilku sekundach.
  • Przywiązanie klienta do marki restauracji.
  • Niższe nawet o 75% prowizje od zamówień online.
  • Możliwość dowolnej prezentacji potraw / zdjęcia / filmy.
  • Budowa własnej bazy klientów i możliwość tworzenia kampanii re-marketingowych.
  • Własne statystyki i dane na temat funkcjonowania strony www w internecie.
Telefon z systemem zamówień online

3. Zdjęcia potraw

To jedna z największych bolączek stron internetowych restauracji. Często jest to temat pomijany ze względu na to, że wykonanie apetycznych zdjęć potraw wiąże się z inwestycją w profesjonalnego fotografa. Zdjęcia dobrej jakości można wykonać również samodzielnie, ale i w tym wypadku wiąże się to z poświęceniem czasu na naukę i/lub sprzęt.

Restauratorzy, którzy zdecydowali się na wykonanie jakościowych zdjęć potraw zyskują na sprzedaży online, ponieważ skuteczniej pozyskuje nowych klientów. Dzięki zdjęciom potraw, osoba odwiedzająca witrynę, chcąca zamowić online ma możliwość zweryfikować wygląd portawy, objętość, ilość, itd. Czy wyobrażacie sobie zakup butów lub sukienki w sklepie internetowym? A jednak wiele stron internetowych restauracji pozbawiona jest tego ważnego argumentu sprzedażowego.

Apetyczne zdjęcia na stronie oraz w menu zwiększają sprzedaż i pomogają zdobywać nowych klientów!

Zdjęcie dań na stronie WWW

Podsumowanie

Strona internetowa restauracji to miejsce, w którym możesz zaprezentować swoje potrawy oraz lokal od najlepszej strony. Masz pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami związanymi z prezentacją Twojego biznesu online. Sprawny system zamówień jedzenia online pozwala Ci na obsługę swoich klientów w Internecie. Twoja marka zyskuje, bo przyzwyczajasz klientów do obsługi „u siebie”.


Dołącz do Restaumatic!

Jeżeli chcesz otrzymać własna stronę WWW wraz z niezawodnym systemem zamawiania jedzenia, zostaw nam dane kontaktowe. Wyślemy najważniejsze informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję!