3 elementy, które muszą znaleźć się na stronie restauracji

strona www restauracji

Wielu restauratorów myśląc o stworzeniu strony internetowej dla swojej restauracji zastanawia się nad tym, co tak właściwie powinno się na niej znaleźć. Dziś chcieliśmy wymienić trzy najważniejsze elementy, które bezwzględnie powinny być zamieszczone na stronie internetowej każdej restauracji. Oto one.

Menu z opcją zamawiania online

Pierwszą rzeczą, której szuka internauta trafiając na stronę internetową restauracji jest menu obowiązujące w lokalu. Jego celem jest znalezienie dania, na które właśnie dziś ma ochotę. W związku z tym oczywistością jest, że na stronie www restauracji znaleźć musi się jej pełne menu.

Jeśli restauracja oferuje dowóz jedzenia, to koniecznie powinno być to menu z opcją złożenia zamówienia online. Tak, aby klient nie ruszając się sprzed komputera czy telefonu mógł zamówić jedzenie w najwygodniejszy dla niego sposób.

3 elementy, które muszą znaleźć się na stronie Twojej restauracji

Jeśli mowa o restauracjach, które nie oferują dowozu, to opcja zamawiania online jest rzecz jasna zbędna. W takim przypadku rozsądnym rozwiązaniem jest z kolei umożliwienie internautom rezerwacji stolika w wybranym lokalu. Te, a także inne rozwiązania odnajdą Państwo w naszym systemie zamawiania jedzenia dla restauracji.

Galeria zdjęć

Zdecydowana większość z nas jest wzrokowcami. Widzimy coś i za chwilę mamy ochotę, aby to dotknąć. W przypadku jedzenia mamy ochotę to zjeść. Tworząc stronę internetową restauracji należy to wykorzystać prezentując internautom atrakcyjne zdjęcia przygotowywanych przez Państwa potraw. Proszę nam wierzyć, że osoba odczuwająca głód po zobaczeniu zdjęć ze smakowitym jedzeniem w trybie natychmiastowym zdecyduje się na jego zamówienie. Z kolei ktoś wybredny, przeglądając strony internetowe kilku restauracji z pewnością zwróci uwagę na tę z nich, która w atrakcyjny sposób prezentuje swoje dania. Tego aspektu nie wolno pominąć. Przecież każdy z nas chce zobaczyć potrawę, którą miałby zjeść. Nie lubimy ryzyka i nie lubimy zamawiać „w ciemno”.

Galeria zdjęć na stronie restauracji

Prawda, że te burgery wyglądają apetycznie? Aż chce się zamówić.

Nalegamy: tworząc stronę www pamiętajcie Państwo o tym, aby zamieścić na niej rzeczywiste zdjęcia przygotowywanych przez Państwa potraw. Smakowite jedzenie to Wasz największy atut, wykorzystajcie go!

Dane kontaktowe

Tworząc stronę internetową nie możemy nastawiać się tylko i wyłącznie na klienta, który chce zamówić online. Przecież jest jeszcze ogromne grono odbiorców, którzy w sieci szukają stron restauracji po to, aby odwiedzić wybrany lokal lub zamówić telefonicznie. Dlatego też chcemy zwrócić uwagę na to, aby na Państwa stronach internetowych znajdowały się pełne dane kontaktowe, dzięki którym klienci nie tylko łatwo trafią do Państwa lokalu, ale też bezproblemowo się z Wami skontaktują.

Każdego dnia przeglądamy setki stron internetowych polskich i zagranicznych restauracji. Czasami trafiamy na takie, na których danych kontaktowych znaleźć się nie da. To ogromny błąd.

Powinny one znaleźć się nie tylko w zakładce kontakt, ale na każdej podstronie w serwisie. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego przestrzeni dostępnej w stopce strony internetowej, to tam internauci instynktownie szukają tego typu informacji.

dane kontaktowe na stronie restauracji

Podsumowanie

Planując stworzenie strony www dla restauracji skupić należy się głównie na wymienionych powyżej elementach. To ich bowiem szukają na stronach internauci, którzy trafiając na witrynę restauracji chcą zobaczyć:

  • co można w niej zjeść
  • jak dania te się prezentują
  • jak i gdzie można je zamówić

Naszym zadaniem jest więc udostępnienie klientowi tych informacji, a także przekonanie go do złożenia zamówienia lub odwiedzenia lokalu. Jeśli klient będzie miał z tym problemem, to w momencie trafi na stronę konkurencji i to tam zaspokoi swój apetyt. A z pewnością nie to jest Państwa celem.

Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem eleganckiej, użytecznej i dobrze konwertującej strony internetowej dla restauracji, wraz z systemem zamówień online, to serdecznie zachęcamy do kontaktu.