System POS – niezbędne narzędzie dla małej gastronomii

System POS - Niezbędne narzędzie dla małej gastronomii

Prowadzenie lokalu gastronomicznego wcale nie musi być skomplikowane. Jeśli wybierzemy sprawdzony system POS dla gastronomii, to możemy wygodnie zarządzać pracą naszej małej gastronomii. Co zyskamy po wdrożeniu tego programu? Na jakie jego funkcje powinniśmy zwrócić uwagę? O tym w artykule.

Co to jest system POS?

System gastronomiczny POS to narzędzie, które pozwala na sprawne i kompleksowe zarządzanie działalnością lokalu. Autorskie oprogramowanie RePOS od Restaumatic pomaga w sprawnym prowadzeniu małej gastronomii na wielu płaszczyznach: umożliwia integrację wszystkich kanałów sprzedaży, obsługę płatności, zarządzanie zamówieniami i stanami magazynowymi. 

Inwestycja w takie oprogramowanie pozwala: gromadzić dane, przesyłać je między urządzeniami oraz efektywnie przetwarzać zamówienia, aby zwiększyć sprzedaż i zminimalizować straty.

System POS dla gastronomii od Restaumatic sprawdzi się dla każdego typu małej gastronomii (np. pizzerii, kawiarni, baru z kanapkami), a jego wdrożenie i obsługa nie sprawia trudności.

Właściciel restauracji obsługuje system POS.

Najważniejsze funkcje systemu

System POS do zarządzania gastronomią ma wiele przydatnych funkcji. Jakie jego najważniejsze cechy znajdują praktyczne zastosowanie w biznesie gastronomicznym?

Zarządzanie zamówieniami 

Klienci oczekują szybkiej i bezbłędnej realizacji swoich  zamówień. Żaden z gości nie chce przecież otrzymać pozycji z menu, której nie zamawiał. Dzięki systemowi POS mamy pełną kontrolę nad obsługą zamówień, składnych stacjonarnie w lokalu oraz w formie online. Oprogramowanie pozwala również na integrację lokalu z popularnymi portalami do zamawiania jedzenia, co  może wpłynąć na zwiększenie liczby zamówień online.

RePOS od Restauamatic umożliwia również klientom zamawianie bez wstawania od stolika. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy możliwość optymalizacji czasu realizacji zamówień (co jest wyjątkowo cenne, gdy lokal jest mocno obłożony). Wybór gości przy stoliku trafia bezpośrednio do kuchni, bez konieczności oczekiwania na doręczenie papierowego zamówienia przez kelnera – wszystko odbywa się przez system.

Z system POS skontrolujemy też, jakie pozycje w menu są popularne wśród konsumentów, a jakie są zbędne w naszej ofercie. Sprawdzimy wskaźniki sprzedaży, co pozwoli nam zoptymalizować wydatki na produkty, które nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem klientów. 

Zarządzanie dostawami

Zarządzanie dostawami to kluczowa funkcja dla małego biznesu gastronomicznego. Dzięki RePOS możemy m.in. śledzić dostawę zamówienia, które klient złożył online. Mamy też możliwość zarządzania czasem pracy kierowców i go optymalizować. Takie działania pewnością przyczynią się do powiększania oszczędności i minimalizowania zbędnych kosztów, związanych np. z nieefektywną pracą kierowcy.

Obsługa płatności

Z systemem POS dla gastronomii od Restaumatic mamy możliwość wygodnej obsługi płatności kartą i gotówką za zamówienia oraz weryfikacji ich prawidłowego rozliczenia. Każdy członek personelu może w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie znajduje się dana transakcja, co pozwala eliminować ryzyko niedokonania płatności przez klientów.

Właścicielka restauracji w kawiarni

POS do małej gastronomii – o czym należy pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na wdrożenie programu POS dla gastronomii, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest, aby system pochodził od rzetelnego dostawcy. Powinien być również prosty w obsłudze i łatwy do wdrożenia. Musi też oferować funkcje, które realnie usprawnią pracę naszego lokalu.

Korzystnym wyborem będzie taki program POS dla gastronomii, który będzie rozwijać się wraz z naszym biznesem. Przykładowo: po rozszerzeniu działalności małego lokalu gastronomicznego do skali ogólnokrajowej sieci restauracji, musimy zmodyfikować system POS tak, aby wygodnie zarządzać obsługą zamówień we wszystkich uruchomionych punktach gastronomicznych.

Podsumowanie

POS dla gastronomii od Restaumatic to system, który pozwala na skuteczne zarządzanie małym lokalem (i nie tylko). Zmniejsza ryzyko popełnienia błędów przy realizacji zamówienia, dostawy czy obsługi płatności. A mniej błędów przekłada się na wydajniejszą pracę lokalu.

Po wdrożeniu systemu RePOS w gastronomii poprawimy jakość obsługi klientów, zoptymalizujemy koszty i realnie zwiększyć zyski. Chcesz wdrożyć RePOS w swojej restauracji? Skontaktuj się z nami!

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Social Media & Content Marketing Specialist

W Restaumatic zajmuje się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.