4 pomysły na Walentynki w restauracji

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o klientach restauracji. Ten dzień to idealna okazja, by gościć zakochane pary. Jednak Walentynki nie mogą obyć się bez specjalnych atrakcji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji, które możecie wykorzystać w swojej restauracji. Nasze propozycje to:

Wyjątkowe potrawy na wieczór

Z okazji święta zakochanych możesz przygotować wyjątkową potrawę. Nadaj jej ciekawą nazwę, by podkreślić wyjątkowość dania. Pomyśl o użyciu składników, które uchodzą za afrodyzjaki. Bazylia, szparagi, ostrygi, truskawki czy czekolada to tylko niektóre z nich. Możesz pójść o krok dalej i przygotować całe menu!

Jeśli podkreślisz czasową dostępność potrawy lub menu (tylko 14 lutego!), dodatkowo zachęcisz gości, by odwiedzili Twoją restaurację właśnie w tym dniu.

Prezent dla zakochanych

Walentynki to wyjątkowe święto, a zakochani najczęściej wybierają znane i lubiane lokale. Pokaż gościom, że doceniasz to, że wybrali Twoją restaurację. Możesz zrobić to za pomocą małego prezentu — lampki wina, darmowego deseru czy bukietu róż na stoliku. Warto dbać o relacje z gośćmi! 

Muzyka na żywo

Na atmosferę w restauracji ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest muzyka. W Walentynki postaw na wyjątkowy klimat i pomyśl o muzyce na żywo.

Nie musisz zapraszać do restauracji całej orkiestry! Wynajmij skrzypka lub pianistę, który swoją muzyką wprowadzi pełen miłości nastrój.

Ciekawy sposób dostawy

Nawet realizując zamówienia z dostawą, możesz podkreślić wyjątkowość walentynek. Elegancko ubrany dostawca, przyozdobione opakowania, czy wyżej wspomniany prezent dla zakochanych z pewnością nie przejdą niezauważone. Choć może się wydawać, że to drobiazgi, goście pozytywnie zareagują na taką formę usługi. Wszyscy wiemy, że zadowolony klient z pewnością powróci do Twojej restauracji jeszcze nie jeden raz!

Podsumowanie

Dzień zakochanych może być ciekawym wydarzeniem w restauracji. Pamiętaj, że oprócz pomysłu ważna jest także komunikacja — umieść zaproszenia dla gości zarówno w restauracji, jak i w sieci.

Organizując Walentynki w restauracji, warto pamiętać o tym, że następnego dnia obchodzony jest Dzień Singla. To również dobra okazja do tego, by wyjść naprzeciw potrzebom gości. W końcu nie wszyscy mają możliwość spędzenia Walentynek z drugą osobą.