Jak działają reklamy „śledzące” internautów?

Jak działają reklamy "śledzące" internautów?

Zdarzyło się Państwu spotkać z sytuacją, w której mieliście wrażenie, że reklama danej strony internetowej ciągle Was „śledzi”? Wchodziliście Państwo na jedną, drugą, trzecią stronę internetową, za każdym razem obserwując reklamę tej samej firmy? Mało tego, wyświetlała się ona również na Youtube, Facebook’u czy w aplikacji mobilnej?

To nie śledzenie. To remarketing. Ten rodzaj reklamy banerowej polega na tym, że daną kreację reklamową wyświetla się osobie, która miała już wcześniej styczność z naszą stroną internetową, np.: odwiedziła ją kilka dni wcześniej, dokonała transakcji, porzuciła koszyk lub weszła na podstronę kontakt.

Dobrze skonfigurowana reklama remarketingowa może przynieść korzyść każdej restauracji. Jej efektem mogą być nie tylko kolejne zamówienia od powracających klientów, ale też pozyskanie nowych kupujących, nawiązanie bliższej relacji z potencjalnymi klientami czy też pozyskanie nowych fanów na Facebook’u.

Kluczem do skutecznego działania tego typu reklamy dla restauracji jest jej odpowiednie ustawienie tak, aby reklama nie wyświetlała się użytkownikowi zbyt często i zbyt długo, wtedy efekt może być odwrotny do zamierzonego.


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia w lokalu!


📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Jak działa remarketing, czyli reklama „śledząca” użytkownika?

Jeśli chcą Państwo uruchomić reklamę „śledzącą” użytkownika, to pierwszym krokiem powinno być utworzenie bazy odbiorców, którzy odwiedzili wcześniej Państwa stronę internetową. Aby to zrobić należy umieścić w kodzie strony dodatkowy kod pozwalający na identyfikację takich użytkowników i zbieranie o nich informacji. W przypadku Google Ads można zrobić to za pośrednictwem konta Google Analytics lub też poprzez umieszczenie na stronie tagu remarketingowego. W przypadku planowania kampanii remarketingowej na Facebooku w kodzie strony umieścić należy piksel Facebooka.

Rolą osoby prowadzącej kampanię jest w tym momencie odpowiednie segmentowanie odbiorców, aby reklamę móc kierować tylko do tych, którzy na stronie zrealizowani oczekiwaną akcję.

Dla klientów współpracujących z naszą firmą świadczymy usługę prowadzenia kampanii remarketingowych w sieci partnerskiej Google, a także na Facebooku. Jeśli i Państwo są zainteresowani taką formą reklamy restauracji, to serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym działem marketingu: marketing@restaumatic.com