Jak ustawić tytuł i opis strony wyświetlany w wyszukiwarce?

Jaki wybrać tytuł i opis strony dla wyszukiwarek?

Jakiś czas temu przedstawialiśmy Państwu fakty przemawiające za tym, że warto pozycjonować stronę internetową restauracji. Artykuł cieszył się tak dużą popularnością, że w tym tekście postanowiliśmy się podzielić z Państwem podstawowymi wskazówkami związanymi z optymalizacją strony internetowej z myślą o jej pozycjonowaniu. Mamy tu na myśli odpowiednie ustawienie tytułu i opisu strony, które to wyświetlają się w wyszukiwarce internetowej.

Meta DESCRIPTION i TITLE – co to jest?

DESCIRPTION i TITLE to znaczniki META, które są podstawowymi informacjami i danymi na temat konkretnej strony internetowej. TITLE to tytuł strony, który widoczny jest zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i na pasku przeglądarki internetowej. Descrption to opis strony widoczny w wynikach wyszukiwania. Znaczniki te należy ustawić w taki sposób, aby przekazać internautom oraz robotom wyszukiwarek internetowych podstawowe informacje odnośnie tego, co znajduje się na danej stronie internetowej.

W przeszłości znaczniki te miały ogromny wpływ na to, jak prezentowały się wyniki wyszukiwania przedstawiane przez Google. Obecnie ich znaczenie nie jest tak wielkie, niemniej jednak chcąc osiągać wysokie pozycje w Google cały czas należy pamiętać, aby odpowiednio jest ustawić. Już za chwilę wytłumaczymy Państwu na co należy zwrócić przy tym uwagę.


Nie korzystasz jeszcze z systemu Restaumatic? Skontaktuj się nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na stronę WWW z systemem do zamawiania jedzenia w lokalu!


📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Jak wybrać tytuł strony w restauracji?

Tytuł strony to pierwsza rzecz, jaką internauta zobaczy patrząc na wyniki wyszukiwań. Ustawiając tytuł swojej strony należy zatem postarać się, aby:

  • przykuć uwagę użytkownika
  • zawrzeć w nim słowo kluczowe
  • zamieścić w nim zachętę do działania

Uwagę czytelnika można przykuć zapisując część tytułu wielkimi literami, zamieszczając znak specjalny czy też umieszczając w nim cyfry, internauci zwracają na nie szczególną uwagę.

Internauci z wyszukiwarki korzystają po to, aby znaleźć interesujące ich stron internetowe. Jeśli szukają Państwa lokalu, to w wynikach będą szukali strony, w tytule której nazwa ta się pojawi. Jeśli szukają pizzerii w Krakowie, to również ich uwagę zwróci ta strona, która w tytule będzie miała wspomniane słowo kluczowe. Dodatkowo zamieszczenie w TITLE słowa kluczowego jest czynnikiem wpływającym na pozycję, jaką dana strona zajmuje w wynikach wyszukiwania. Mamy tu więc szansę na osiągnięcie podwójnej korzyści, nie wypada tego lekceważyć.

Trzecia kwestia, o której wspomnieliśmy powyżej, to zamieszczenie zachęty do działania. Już na tym etapie mają Państwo ogromny wpływ na to, co na Państwa stronie zrobi internauta. Warto więc zasugerować mu, aby zadzwonił, zamówił online lub sprawdził menu w Państwa restauracji.

Na co zwrócić uwagę w opisie strony?

Opis strony internetowej w nieco ponad 140 znakach przedstawiać powinien informację o tym, co znajduje się na danej stronie internetowej. Jego zadaniem powinno być również przekonanie internauty do kliknięcia w link. Kolejna kwestia to sprawy związane z pozycjonowaniem: w opisie strony również warto użyć słowo kluczowe, którego szuka internauta, wzbogacając je o dodatkowe informacje, aby wszystko wyglądało jak najbardziej naturalnie.

UWAGA: zarówno w przypadku tytułu jak i opisu strony należy zadbać o to, aby każda podstrona w ramach strony internetowej Państwa restauracji miała je ustawione inaczej. Wszystkie te znaczniki META powinny być zróżnicowane – nie należy dopuszczać do sytuacji, w której dla przykładu strona główna i podstrona z menu mają ten sam opis i tytuł. To wpływa bardzo niekorzystnie na to, jak stronę odbierają roboty wyszukiwarki decydujące o tym, na którym miejscu wyświetla się Państwa strona internetowa.

Poniżej zamieszczamy przykładowe, prawidłowo ustawione tytuły i opisy strony.

Tytuł i opis
Tytuł i opis strony głównej Bistro
title i description na stronie restauracji
Tytuł i opis strony głównej pizzerii
Tytuł i opis podstrony z menu
Tytuł i opis podstrony z menu

Gdzie można ustawić tytuł i opis strony w systemie Restaumatic?

Korzystając z naszego systemu zamawiania jedzenia online mają Państwo możliwość swobodnej zmiany zarówno tytułów, jak i opisów wszystkich podstron w ramach stron internetowych stworzonych dla Państwa restauracji. Gorąco zachęcamy do tego, aby z możliwości tej korzystać.

Opcja ich edycji pojawia się w Panelu Restauratora. Po zalogowaniu należy najpierw kliknąć przycisk STRONA WWW, a następni przejść do zakładki SEO (dla Google).

Jak ustawić tytuł i opis strony w systemie Restaumatic

Jeśli chodzi o ustawienia TITLE i DESCRIPTION dla podstron własnych, to znaczniki te ustawia się już na poziomie każdej podstrony, gdzie pod edytorem tekstu widoczne są pola, które należy stosownie uzupełnić.

Ustawienia dla podstrony

Dbajcie Państwo o te kwestie, które znacząco zwiększyć mogą Państwa szanse na sukces reklamy restauracji w internecie. Jednocześnie prosimy, abyście pamiętali, że jako firma proponujemy Państwu usługę, jaką jest pozycjonowanie stron. Zlecając nam to zadanie będą Państwo mogli być spokojni, że tymi i wieloma innymi aspektami zajmiemy się na najwyższym poziomie. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt!


Dołącz do Restaumatic

System do zamawiania, strony www oraz wsparcie marketingowe gwarantują sukces. Zostaw nam swoje dane kontaktowe – wyślemy Ci najważniejsze informacje, aby łatwo podjąć decyzję!