Kioski samoobsługowe w restauracji – czy są przyszłością gastronomii?

Kioski samoobsługowe

Usprawnienie procesu składania zamówień w restauracjach znacząco rzutuje na dochody lokalu gastronomicznego. Coraz częściej zdarza się, że kelnerzy nie są w stanie obsłużyć wielu klientów, przychodzących do restauracji. Rozwiązaniem tego problemu są kioski samoobsługowe. To stosunkowo proste urządzenia z zaimplementowanym systemem informatycznym. Dzięki temu goście mogą zostać szybciej obsłużeni, a restaurator ma pełną kontrolę nad realizacją zamówień.

Kiosk samoobsługowy w lokalu

Czym jest kiosk samoobsługowy?

Kioski samoobsługowe to nowoczesne urządzenia, które występują głównie w lokalach gastronomicznych typu fast-food. Znajdują też zastosowanie w standardowych restauracjach, gdzie mimo dużej liczby wolnych stolików obsługa gości i składanie zamówień trwa zbyt długo. 

Cechy wyróżniające kioski samoobsługowe to m.in.:

  • intuicyjny interfejs, dzięki któremu składanie zamówień jest proste,
  • prosty system płatności kartą,
  • możliwość dowolnej modyfikacji składanego zamówienia,
  • wiele wersji językowych oprogramowania,
  • opcja uwzględnienia rabatów i promocji dla osób składających zamówienia w kioskach.

Kioski samoobsługowe w restauracji zawsze powinny być odpowiednio dopasowane do charakterystyki lokalu – zarówno pod względem gabarytów, jak i funkcjonalności. Co ciekawe, kiosk do samoobsługi w restauracji jest także dodatkową powierzchnią reklamową. 

Dlaczego samoobsługa w restauracji to przyszłość?

Innowacyjne kioski samoobsługowe wyposażone w systemy informatyczne skrojone na miarę potrzeb restauratorów mocno usprawniają pracę lokalu gastronomicznego. Inwestycja w kioski do samoobsługi w restauracji to zawsze dobry pomysł, szczególnie jeśli liczba gości lokalu stale wzrasta i obsługa kelnerska nie radzi sobie z przyjmowaniem zamówień.

Szybsza obsługa gości

Ogromnym atutem stosowania kiosków samoobsługowych jest przyśpieszenie procesu przyjmowania zamówień. Nowoczesny system z intuicyjnym interfejsem i panelem dotykowym pozwala gościom samodzielnie wybrać potrawy i napoje oraz sposób odbioru zamówienia. Dzięki temu obsługa jest szybsza i nie ma ryzyka, że klient restauracji będzie niezadowolony z obsługi kelnerskiej.

Dotarcie do szerokiej grupy klientów

Samoobsługa w restauracji może przyciągać uwagę nowych grup klientów. Możliwość ekspresowego złożenia zamówienia zachęca wiele nowych osób do skorzystania z oferty lokalu. Kioski samoobsługowe w restauracji mogą stanowić świetne uzupełnienie obsługi kelnerskiej.

Mniejsze koszty zatrudnienia personelu

Inwestycja w kioski samoobsługowe pozwala mocno zredukować wydatki związane z zatrudnieniem kelnerów i obsługi kas. Zakup urządzenia  to jednorazowy wydatek, natomiast koszty pracownicze restaurator ponosi w każdym miesiącu prowadzenia działalności.

Kioski samoobsługowe w restauracji – gdzie znajdują zastosowanie?

W pełni automatyczny kiosk samoobsługowy można wykorzystać w lokalach gastronomicznych o różnych profilach działalności. Taki system dobrze sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach i wszędzie tam, gdzie standardowe metody przyjmowania zamówień od gości okazują się niewystarczające.

Trzeba podkreślić, że wybór odpowiedniego systemu rozliczeń w restauracji samoobsługowej to bardzo ważna kwestia. Restaurator powinien wiedzieć, co będzie lepsze dla jego lokalu: kasa fiskalna czy system POS. Każde z rozwiązań ma swoje plusy.

Restauracje samoobsługowe

Kioski samoobsługowe w restauracji to coraz chętniej stosowane rozwiązanie. Restauratorzy proponujący samoobsługę mogą rozszerzyć zakres swojej działalności i przyciągnąć uwagę nowych klientów. W restauracjach kioski samoobsługowe mogą być też dodatkiem do standardowej obsługi kelnerskiej.

Warto podkreślić, że świetnym wsparciem w obsłudze gości restauracji z kioskiem samoobsługowym jest system POS. System umożliwia kompleksową obsługę zamówień, zarządzanie dostawami i sprzedażą.

Kawiarnie

Funkcjonalne kioski samoobsługowe sprawdzą się też w lokalach gastronomicznych proponujących świeże dania, kanapki i napoje na wynos. Kawiarnia z zainstalowanym systemem i urządzeniem do samoobsługi przyciąga uwagę osób, które chcą szybko zjeść coś dobrego, bez konieczności oczekiwania na obsługę lokalu.

Jeżeli jednak zależy nam na pełnej automatyzacji obsługi sprzedaży system RePOS od Restaumatic będzie idealnym rozwiązaniem dla kawiarni z kioskiem samoobsługowym. System umożliwia m.in. integrację wszystkich kanałów sprzedaży oraz pełen podgląd realizacji dostaw.

Restauracje konferencyjne

Samoobsługa w restauracji zajmującej się obsługą korporacji oraz zakładów przemysłowych to praktyczne rozwiązanie. Kioski samoobsługowe ułatwiają uczestnikom konferencji lub pracownikom firmy szybki zakup zdrowych i pysznych posiłków bez konieczności robienia sobie długiej, kilkunastominutowej przerwy na obiad.

Restauracje szkolne

Kioski samoobsługowe w restauracji to coraz częstszy widok. Ten trend znajdzie też zastosowanie w placówkach szkolnych. Studenci i uczniowie zawsze szukają sposobów, aby zjeść szybko, tanio i smacznie. Kiosk samoobsługowy może być odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.

Wnętrze restauracji bez kelnerów

Ogólnie rzecz biorąc, kioski samoobsługowe mogą zrewolucjonizować branżę gastronomiczną i przenieść wielu restauratorów na nowy poziom serwowania posiłków.

Jak Ci pomożemy ☺️

Uprość pracę w kawiarni dzięki RePOS od Restaumatic. Wszystko, co potrzebujesz, w jednym miejscu. Masz wątpliwości? Napisz lub zadzwoń! Wyjaśnimy Ci wszystko prosto i zrozumiale.

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Social Media & Content Marketing Specialist

W Restaumatic zajmuje się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.