Rachunki za zamówienie w restauracji: Kreatywne sposoby podania ich gościom

rachunki w restauracji

Prowadzisz restaurację lub lada moment będziesz ją otwierać? Jest mnóstwo detali, na które należy zwrócić uwagę będąc właścicielem lub managerem restauracji. Jednym z  nich jest rachunek dla klienta, a konkretnie forma jego podania. Możemy klientowi wręczyć po prostu zwykły wydruk  w klasycznym etui, ale zachęcamy, by spróbować zaskoczyć klienta, ciekawą, niecodzienną formą przekazania rachunku, która mile go zaskoczy i sprawi, że dobrze zapamięta Twój lokal.  

rachunek za zamówienie w restauracji

Tematyka lokalu

Podaj gościom rachunek w formie, która jest związana z motywem, jaki dominuje w Twojej restauracji, np. motywy azjatyckie, włoskie, meksykańskie. Zastanów się, jak możesz przemycić w formie podania rachunku symbole tych kierunków, charakterystyczne kolory, wzory, nawiązania historyczne, itp. Będzie to ciekawe dopełnienie ich wizyty w Twojej restauracji. 

Spersonalizowane wiadomości

Wiele przyjemności może sprawić gościom Twojej restauracji dodanie spersonalizowanej wiadomości na rachunku, takiej jak odręcznie napisane ciepłe słowa np.  „Dziękujemy za kolację z nami! Zapraszamy ponownie. Kelner Adam”. Nie kosztuje to kelnera wiele wysiłku, a robi naprawdę dobre wrażenie na klientach. Możesz także przemyśleć wręczenie rachunku w formie karty z życzeniami, jeśli znasz imię klienta i wiesz, że np. obchodzi dziś urodziny i organizuje przyjęcie w Twojej restauracji. 

Kreatywne opakowanie

Rachunek możesz także podać używając unikalnych opakowań, takich jak oryginalne, specjalnie zaprojektowane dla Twojej restauracji eleganckie koperty lub pudełka, również te tworzone ręcznie.Wykorzystaj różne tworzywa: drewno, plastik, płótno, papier – co tylko podpowie Ci wyobraźnia i dostępność w sklepach i hurtowniach. Ciekawymi pomysłami są również: atłasowy woreczek, naczynie ceramiczne, oldschoolowy słoiczek, świnka-skarbonka, mini-album z ciekawym nadrukiem, gdzie możesz umieścić rachunek dla klienta. 

Interaktywne systemy billingowe

Istnieją również bardzo nowoczesne formy przekazania rachunku klientom, które zyskują sobie coraz więcej zwolenników. Są szybkie i wygodne. Na czym to polega? Chodzi o przekazanie do rąk klienta tableta, na którym będzie widział swój rachunek i będzie miał możliwość finalizacji transakcji za pomocą wręczonego mu urządzenia. 

Składanie i opłacanie zamówień bezpośrednio przy stoliku przy pomocy kodów QR – bezdotykowo i bez kontaktu z kelnerem. Sprawdź QR Waiter – naszego Wirtualnego Kelnera.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Klientów, którzy spędzili miło czas w Twojej restauracji możesz w prosty sposób jeszcze bardziej zachęcić do tego, by wrócili na kolejny posiłek. Wystarczy, że do rachunku dodasz im coś, co będzie miłym, drobnym gestem. Może to być np. : 

  • specjalne, sezonowe menu, które niebawem będzie serwowane w lokalu,
  • darmowy deser lub kawa na wynos,
  • zniżkę na następne zamówienie, 
  • darmowy, kreatywny dodatek do zamówienia (np. samoprzylepną dekorację talerza),
  • wyjątkowy stolik VIP na kolejnej wizycie, gdzie będą mogli zjeść posiłek w intymnej atmosferze.

Stworzenie bardziej kreatywnego rachunku w restauracji może być świetnym sposobem na poprawę obsługi klienta. Nie tylko uprzyjemnia proces płacenia za posiłek, ale także daje klientom coś, co obudzi ich lojalność. Dzięki kreatywnym rachunkom lokale mogą sprawić, że ich klienci poczują się docenieni. Pamiętaj, aby forma rachunku była elegancka i odpowiednia dla rodzaju restauracji oraz aby nie była zbyt skomplikowana, tak aby gość mógł łatwo zrozumieć, ile zapłacił. Forma wręczenia rachunku, może być małym, ale istotnym czynnikiem, który sprawi, że gość z przyjemnością wróci do restauracji i będzie polecał ją innym.

Brand & Marketing Coordinator

Odpowiada za planowanie i realizację strategii marketingowej Restaumatic w PL i w oddziałach zagranicznych. Koordynuje i analizuje działania online i offline.