Jedzenie na dowóz – Top 5 korzyści dla restauracji ze sprzedaży jedzenia online

Jedzenie na dowóz – 5 korzyści dla restauracji

Wprowadzenie zamawiania jedzenia na dowóz to jeden ze sposobów na zwiększenie zysków w restauracji. Takie rozwiązanie jest wygodne dla stałych klientów, którzy za pomocą kilku kliknięć w telefonie mogą otrzymać wybrany posiłek. Dzięki realizacji tej usługi przyciągniemy również uwagę potencjalnych gości. Kiedy powinniśmy zdecydować się na uruchomienie opcji – „jedzenie na dowóz”? Jak się do tego przygotowywać?

Jedzenie na dowóz – na czym polega ta usługa w restauracji?

Realizacja dań zamawianych przez internet w lokalu gastronomicznym polega m.in. na przygotowaniu potraw i dostarczeniu ich w taki sposób, aby dojechały w nienaruszonym stanie do zamawiającego – zarówno do domu, jak i do miejsca pracy.

Z perspektywy restauratora dostawa jedzenia online przebiega w kilku krokach:

 1. Przyjmujemy zamówienie telefoniczne lub z poziomu strony internetowej.
 2. Przygotowujemy potrawy i pakujemy je w odpowiednio zabezpieczone opakowania.
 3. Realizujemy dostawę do klienta we wskazane miejsce.

Kluczem do sukcesu podczas prowadzenia restauracji oferującej jedzenie na dowóz jest skrócenie czasu realizacji zamówienia do minimum. Im szybciej dostarczymy z niej dania, tym większa szansa, że klient będzie zadowolony i wystawi pozytywną ocenę naszemu lokalowi.

Kurier dostarcza jedzenie na dowóz klientowi restauracji.

Jak usprawnić sprzedaż jedzenia przez internet w restauracji?

Kiedy oferujemy jedzenie przez internet bezpośrednio z naszego lokalu gastronomicznego, powinniśmy przede wszystkim:

 • udostępnić menu restauracyjne w wersji elektronicznej, np. poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną,
 • realizować zamówienia w jak najkrótszym czasie,
 • dbać o prawidłowe zapakowanie przygotowanych potraw – najlepiej, aby jedzenie na dowóz było dostarczane ciepłe i w nienagannym stanie.

Jeśli oferujemy zamawianie jedzenia przez internet w restauracji, powinniśmy inwestować w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwolą nam na rozwój naszego biznesu. Takim rozwiązaniem jest system zamówień online od Restaumatic. Jakie korzyści oferuje takie oprogramowanie?

System zamówień online  

Nowoczesny system zamówień online od Restaumatic to niezwykle przydatne rozwiązanie, jeśli zamierzamy sprzedawać jedzenie z dowozem do klienta. Oprogramowanie sprawdza się zarówno w przypadku małego lokalu gastronomicznego, jak i większej restauracji, która działa w obrębie dużego miasta. 

Co możemy zyskać dzięki temu systemowi?

 • nowoczesną i sprawną stronę WWW dla naszego lokalu wraz z edytowalnym menu – jeśli chcemy otrzymać oprogramowanie razem z witryną internetową,
 • integrację oprogramowania z istniejąca stroną internetową restauracji za pomocą wtyczki Aktywne Menu – jeśli nie czujemy potrzeby posiadania nowej strony, ale chcemy korzystać z funkcji zamówień online.

Dzięki systemowi zamówień online od Restaumatic obsługa zamówień przebiega sprawniej. A takie elementy wpływają na zadowolenie klientów.

Strona WWW z aktywnym systemem do zamawiania online od Restaumatic.

Program lojalnościowy 

Kolejna ciekawa opcja na zwiększenie sprzedaży jedzenia na dowóz przez internet to uruchomienie programu lojalnościowego. Dzięki niemu klienci mogą korzystać z licznych benefitów, np. rabatów na serwowane dania, darmową dostawę, a także możliwość zbierania punktów wymiennych na kody promocyjne. Można wykorzystać je do promocji lokalu w specjalne dni i święta.  Ją również znajdziecie w ofercie Restaumatic.

To rozwiązanie sprzyja ja budowaniu lojalnej grupy klientów, którzy poczują się docenieni i z chęcią będą wracać do lokalu oraz polecać go innym.

Szybka dostawa

Ekspresowa dostawa jest jednym z wielu czynników determinujących sukces prowadzenia sprzedaży jedzenia z dowozem w lokalu gastronomicznym. Im szybciej przetwarzamy i dostarczamy zamówienia, tym wyższy poziom zadowolenia klienta oraz realna szansa na wzrost sprzedaży.

Sprzedaż jedzenia online w lokalu gastronomicznym – korzyści i zalety

Prowadzenie sprzedaży internetowej jedzenia na dowóz niesie ze sobą szereg korzyści. W ten sposób nie tylko możemy nie tylko realnie zwiększyć dochody w restauracji. Dodatkowo:

 • zwiększamy realny zasięg oferty lokalu gastronomicznego – docieramy do szerszego grona gości,
 • ułatwiamy proces zamawiania dań, a to przekłada się na zadowolenie klientów,
 • personalizujemy metody zamawiania jedzenia z dowozem, dzięki czemu klient może dowolnie wymieniać składniki, ustalać termin dostawy oraz wybrać opcję odbioru osobistego.

Sprzedaż dań przez internet daje nam też możliwość oferowania atrakcyjnych zniżek dla stałych klientów.

Restauracja online – podsumowanie

W dzisiejszych czasach jedzenie z dowozem cieszy dużą popularnością. Klienci cenią sobie możliwość zamówienia pysznych dań bez potrzeby wychodzenia z domu lub z biura. Powinniśmy więc dbać o rozwój swojego lokalu gastronomicznego i inwestować w rozwiązania, dzięki którym efektywniej będziemy sprzedawać jedzenie na dowóz.

Zachęcamy do kontaktu z Restaumatic przez stronę WWW. Doświadczeni specjaliści przedstawią zasady wdrożenia i działania systemu zamówień online, a także podpowiedzą rozwiązania, które pozwolą na maksymalizację zysków oraz skuteczne zarządzanie lokalem. Możesz również wybrać dowolną inną formę kontaktu!

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Social Media & Content Marketing Specialist

W Restaumatic zajmuje się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.