Promocja restauracji w social mediach: wykorzystaj święta nietypowe!

Promocja restauracji w social mediach

Media społecznościowe to nieodzowny element strategii marketingowej każdej restauracji. Ale jak wyróżnić się w gąszczu postów, zdjęć i reklam? Odpowiedź może być prostsza, niż myślisz – święta nietypowe! To doskonały pretekst, aby podzielić się z fanami czymś oryginalnym, a jednocześnie promować swoją ofertę.

Dlaczego warto wykorzystywać nietypowe święta w mediach społecznościowych?

Obchodzenie nietypowych świąt w mediach społecznościowych jest nie tylko świetnym sposobem na wyróżnienie się wśród konkurencji, ale przede wszystkim oferuje szereg korzyści dla Twojego biznesu.

Telefon i social media

Kreatywność na pierwszym miejscu 

Nietypowe święta dają pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Można przygotować specjalne dania, oferty czy konkursy związane z daną okazją, które przyciągną uwagę Twoich klientów. Baw się grą słów, wymyśl unikalny tekst i popraw humor swoim odbiorcom.

Interakcja z klientami 

Takie posty często generują więcej komentarzy, udostępnień i polubień. Ludzie chętnie włączają się w dyskusję, dzielą się własnymi doświadczeniami czy wspomnieniami związanymi z danym świętem. Pamiętaj, że internet jest przepełniony dużą ilością sztywnych komunikatów 

Budowanie społeczności 

Dzięki nietypowym świętom można lepiej zintegrować swoją społeczność wokół marki. Regularne świętowanie różnorodnych okazji pokazuje, że Twoja restauracja jest aktywna, dynamiczna i bliska ludziom, a w dodatku pokazuje dystans, czym zachęca gości do powrotu.

Promocja oferty

Nietypowe święta to również doskonała okazja do promocji specjalnych ofert, które można dostosować do charakteru danego dnia. Przykładowo, w Dzień Kawy można oferować promocję na wszelkie napoje kawowe, wspomnieć o ich pochodzeniu, czy też napisać ciekawostkę.

Edukacja klientów

Takie święta są też okazją do edukacji Twoich klientów. Możesz dzielić się ciekawostkami na temat danego produktu czy tradycji związanej ze świętem. To buduje Twoją pozycję jako eksperta w danej dziedzinie.

Propozycje postów na wybrane święta

Włączanie nietypowych świąt do Twojej strategii mediów społecznościowych może dodać odświeżającego urozmaicenia i zaangażować Twoją publiczność w unikalny sposób. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na posty związane z październikowymi świętami, które możesz dostosować do atmosfery i oferty swojej restauracji.

01.10 – Międzynarodowy Dzień Kawy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy! ☕️ Z tej okazji, każda kawa w naszej restauracji o 20% taniej. Jaką kawę zamówisz dzisiaj?

04.10 – Światowy Dzień Zwierząt

Kochamy zwierzęta nawet bardziej niż jedzenie! 🐾 Dziś w Światowy Dzień Zwierząt, przynieś ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela, a dostanie on od nas smakołyk. #KochamyZwierzaki

16.10 – Światowy Dzień Żywności

Dziś Światowy Dzień Żywności! 🍔🥦 Cenimy każdy składnik na naszym talerzu. Odwiedź nas i odkryj smaki świata w jednym miejscu! #DzieńDobrejŻywności

20.10 – Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

Nasz Szef Kuchni to prawdziwy mistrz! 🍳 Dziś w jego specjalny dzień, przygotował coś wyjątkowego dla Was. Przyjdź i sprawdź! #DzieńSzefaKuchni

25.10 – Światowy Dzień Makaronu

Makaron to nie tylko spaghetti! 🍝 Dziś Światowy Dzień Makaronu i mamy dla Was specjalne dania na bazie tego pysznego składnika. Jakie są Wasze ulubione potrawy z makaronem?

Selfie w restauracji

Podsumowanie

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w social media jest kreatywność i autentyczność. Nietypowe święta to doskonała okazja do podkreślenia charakteru Twojej restauracji i nawiązania lepszego kontaktu z klientami. Zainspiruj się naszymi pomysłami i twórz własne, unikalne treści!

Wiemy, jak Ci pomóc!

Potrzebujesz pomocy z prowadzeniem Facebooka/Instagrama? Zadzwoń lub napisz, z wielką chęcią opowiemy Ci, jak może wyglądać nasza współpraca!

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

Social Media & Content Marketing Specialist

W Restaumatic zajmuje się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.