Przywoływacz klienta – jaki wybrać pager gastronomiczny?

Przywoływacz klienta – jaki wybrać pager gastronomiczny?

Szybkie przyjmowanie zamówień, przygotowywanie dań i serwowanie potraw na sali lokalu gastronomicznego odgrywa ogromną rolę w dążeniu do sukcesu w branży. Na rynku mamy wiele rozwiązań, które ułatwiają i przyspieszają obsługę gości. Czy pager do restauracji to dobry wybór? Jak działa profesjonalny przywoływacz klienta? Wyjaśniamy w artykule.

Czym jest pager gastronomiczny?

Pager do restauracji to urządzenie elektroniczne, które umożliwia zdalną komunikację na linii: kuchnia-kelner-klient. Ma formę niewielkiego nadajnika – najczęściej w kształcie prostokąta lub okręgu.

Profesjonalny przywoływacz gastronomiczny działa na zasadzie łączności bezprzewodowej. Jak ten proces wygląda krok po kroku?

 1. Klient dokonuje płatności przy barze (np. w kawiarni).
 2. Otrzymuje elektroniczny pager (przywoływacz) od obsługi lokalu.
 3. Po otrzymaniu urządzenia gość zajmuje miejsce przy stoliku, aby móc spokojnie oczekiwać na realizację zamówienia.
 4. Kiedy zamówienie jest gotowe, pager za pomocą sygnału (lub światła, albo wibracji) powiadamia klienta. 
 5. Klient odbiera zamówienie i oddaje pager obsłudze. 

Wdrożenie systemu przywoływania nie jest trudne. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt i zadbamy o przeszkolenie personelu lokalu. 

Pager gastronomiczny usprawnia komunikację między kuchnią, kelnerem i klientem.

Dlaczego warto zdecydować się na pager do restauracji?

Pager do restauracji powinien zajmować ważne miejsce w ramach wyposażenia lokalu gastronomicznego. Takie urządzenie przynosi korzyści dla zarówno dla klientów, jak i personelu.

Oto kilka z nich:

 • szybsza i bardziej precyzyjna obsługa zamówień składanych przez gości w restauracji,
 • skrócenie czasu oczekiwania na obsługę kelnerską,
 • sprawna rotacja gości przy stolikach,
 • lepsze zarządzanie lokalem.

Dzięki tym urządzeniom obsługa zamówień staje się bardziej zautomatyzowana – są one bowiem przyjmowane w szybki i prosty sposób, a ich realizacja przebiega według schematu, który minimalizuje ryzyko pomyłek. Każde zamówienie ma przypisany numer, co sprawia, że goście otrzymują wybrane pozycje bez pomyłek.

Pager pozwala także obsłudze na swobodne poruszanie się po lokalu bez konieczności sprawdzania, którzy klienci oczekują na zamówienia przy stolikach. Tym samym pracownicy mogą skupić uwagę na innych zadaniach lub po prostu zadbać o ogólną atmosferę w restauracji.  

Zalety używania pagera gastronomicznego - infografika

Gastronomiczny system przywoływania klientów to dobry sposób na poprawę ich satysfakcji, usprawnienia obsługi zamówień oraz zwiększenie dochodów. Zadowolony i dobrze obsłużony gość chętnie wróci do lokalu oraz prawdopodobnie zachęci inne osoby do odwiedzin. Klienci  lubią wracać do miejsc, w których czują się dobrze i mają z nimi miłe wspomnienia. 

Ponadto sprawna praca personelu i szybka obsługa gości ma wpływ na atmosferę panującą w lokalu. Może ona sprawić, że poczują się oni zrelaksowani i zaopiekowani. Takie przyjemne doświadczenie z pewnością sprawi, że będą wysoko oceniać restaurację. 

O swoich odczuciach względem np. działania lokalu, atmosfery i obsługi klienci mogą opowiedzieć w ramach opinii i recenzji. Pochlebne opinie wzmacniają reputację restauracji na rynku i mogą przyciągnąć nowych konsumentów.

Jakim typom lokali gastronomicznych przywoływacz może przynieść korzyści?

Przywoływacz sprawdzi się szczególnie w lokalach, które odwiedza duża liczba gości, np. typu casual dining w centrum miasta. W tego typu restauracji serwowane są różnorodne posiłki, a ich konsumpcja odbywa się w luźnej i niezobowiązującej atmosferze. To często miejsce spotkań na szybki lunch i pogawędki ze znajomymi – dzięki pagerowi klienci mogą zająć się rozmową i nie muszą czekać na podejście kelnera. Z kolei obsługa lokalu może sprawnie i bez błędów obsłużyć nawet wiele zamówień. 

Przywoływacz wesprze również pracę baru bistro, który w godzinach szczytu może przeżywać oblężenie przez gości, spragnionych np. domowych obiadów w niskiej cenie. Pager restauracyjny usprawni wydawanie poszczególnych dań i zapobiegnie powstawaniu kolejek przy barze.  

Przywoływacz klienta sprawdza się doskonale w restauracjach typu bistro.

Przywoływacz sprawdzi się w kawiarniach zarówno w tych, w których goście są obsługiwani przy stoliku, jak i w takich, gdzie klienci wywołuje się imiennie po odbiór zamówienia. 

Jeżeli kawiarnia jest popularna, znana z pysznej kawy i deserów, potrafi gromadzić wielu gości. Aby zapobiec długiemu oczekiwaniu na podejście kelnera do stolika, warto zainwestować w pager. Dzięki niemu złożą oni zamówienie i zapłacą rachunek przy kasie, by móc wygodnie czekać na swoją kawę np. czytając prasę.  

Wdrożenie przywoławcza do kawiarni, w której stosuje się imienny system wywoływania to również dobry pomysł. Zamiast krzyczeć imiona gości obsługa może wywoływać numery pagerów (np. przez wibracje) – takie rozwiązanie z pewnością jest bardziej dyskretne i profesjonalne. Goście mogą również czuć się bardziej komfortowo, gdy wiedzą, że zostaną poinformowani anonimowo o realizacji ich zamówienia.

Na jakie funkcje należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Najważniejsze parametry do przeanalizowania przed przeprowadzeniem wdrożenia systemu przywoływaczy do restauracji to:

 • zasięg – profesjonalne pagery gastronomiczne są w stanie przesyłać powiadomienia nawet do kilku metrów,
 • jakość wykonania – dobry pager gastronomiczny to taki, który jest wykonany np. z trwałego tworzywa PCV,
 • wytrzymałość – ważna jest odporność na oddziaływanie wilgoci, wody i promieni słonecznych.

Zwracajmy też uwagę na sposób obsługi przywoływaczy gastronomicznych. Interfejs powinien być jak najprostszy, aby pracownicy lokalu nie mieli problemów z obsługą. 

Przywoływacz klienta – podsumowanie

Pager może znacząco poprawić pracę restauracji. Dzięki temu urządzeniu zyskujemy możliwość lepszego zarządzania kolejką klientów i optymalizacji ich obsługi. 

Przywoływacz do restauracji może również przyczynić się do zwiększenia zadowolenia pracowników oraz poprawienia jakości ich pracy. Ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków, a także zmniejsza stres, wynikający z obsługi gości i realizacji zamówień. 

Pager dla gastronomii to niezwykle przydatne narzędzie, które wspiera działanie lokalu na wielu płaszczyznach.

📞 Numer telefonu: +48 732-081-111
✉️ E-mail: contact@restaumatic.com
🔗 Facebook: https://www.facebook.com/Restaumatic

W Restaumatic zajmuję się zarządzaniem komunikacją marketingową i zespołem projektowym w obszarze UX, UI i SXO.