QR menu: wykorzystaj kody QR, aby ściągnąć nowych klientów

Jeżeli prowadzimy restaurację, to zastosowanie w niej nowoczesnych rozwiązań technologicznych może nam przynieść znaczne korzyści. Aby być na czasie z nowościami i trendami technicznymi w branży gastronomicznej, warto zwrócić uwagę na systemy QR Menu i QR Waiter. Czym jest  QR Menu i QR Waiter ? Dlaczego warto pomyśleć nad ich zastosowaniem w lokalu? Podpowiadamy!

Menu QR – czym jest to rozwiązanie?

QR menu dla restauracji to rodzaj cyfrowej karty dań, z którą goście restauracji mogą się zapoznać poprzez zeskanowanie kodu QR telefonem komórkowym. To rozwiązanie staje się bardzo popularne – można je spotkać w coraz większej liczbie lokali gastronomicznych. Jest innowacyjne oraz wygodne dla restauracji i klientów.

qr menu w restauracji

Menu QR umieszcza się przy stolikach lub w innych miejscach dostępnych i dobrze widocznych dla gości (np. przy wejściu do lokalu). Aby klient mógł zapoznać się z ofertą restauracji i cenami posiłków, musi jedynie zbliżyć kamerę smartfonu do kodu. QR Menu pomaga w błyskawicznym składaniu zamówienia. Jest intuicyjne w obsłudze oraz generuje oszczędności, które wynikają z szybszego czasu obsługi gości, jak i z braku konieczności projektowania oraz wykonania papierowego menu.

QR Menu – nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnej restauracji

Menu QR umożliwia zapoznanie się z ofertą lokalu, zanim jeszcze obsługa kelnerska podejdzie do stolika (przez co proces zamawiania dań przebiega szybko i sprawnie). Klienci mogą też zobaczyć zdjęć potraw – dodanie ich do Menu QR pomaga gościom dokonać wyboru i zamówienia.

QR Menu zyskuje uznanie wśród coraz większej rzeszy klientów restauracji (szczególnie młodego pokolenia). Lokale, które decydują się na wprowadzenie QR Menu, mogą być kojarzone z nowoczesnością i byciem na czasie.

Inne wykorzystanie kodów QR w restauracji

Kody QR w restauracji są wykorzystywane do usługi QR Waiter. Funkcje „wirtualnego kelnera” wykraczają znacznie poza opcję cyfrowego menu. Czym jest „wirtualny kelner” i jakie daje korzyści restauratorom i konsumentom?

Czym jest „wirtualny kelner”? Poznaj ogrom korzyści, jakie daje

QR Waiter umożliwia nie tylko przeglądanie cyfrowego menu przez klientów restauracji, ale również zdalne zamówienie posiłku wraz z jego opłaceniem. Podobnie jak w przypadku Menu QR – wszystko odbywa się z pozycji smartfonu za pośrednictwem Internetu.

qr waiter

Decyzja o zakupie systemu QR Waiter to strzał w dziesiątkę ze względu na korzyści, jakie daje. Główne zalety QR Waiter to:

  • Możliwość błyskawicznego zamówienia posiłku – klienci nie muszą w tym celu czekać na dostarczenie menu przez obsługę kelnerską, a następnie przyjęcie od niej zamówienia.
  • Ekspresowa realizacja płatności –  zdalnie, bezgotówkowo i bez konieczności wydawania reszty.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – wykorzystanie systemu QR Waiter sprawi, że proces zamówień i płatności będzie przebiegać bardzo sprawnie. Dzięki temu personel restauracji zostanie znacznie odciążony i nawet przy dużym obłożeniu nie trzeba będzie martwić się o konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu. 

Jak działa QR Waiter?

QR Waiter jest w obsłudze tak samo prosty i intuicyjny jak cyfrowa karta dań. Oba rozwiązania bazują na informacji zawartej w kodzie QR, który klienci skanują za pośrednictwem aparatu smartfonu. Gdy już to zrobią i zapoznają się z ofertą oraz wybiorą posiłek, mogą od razu przejść do złożenia zamówienia, a także do realizacji płatności online. Informacja o zamówieniu trafia następnie do kuchni i kelnerów – klient nie musi nawet wpisywać numeru stolika.

Jak informować o usłudze QR Menu i QR Waiter?

Posiadanie w swojej restauracji usługi QR Menu i QR Waiter to coś, o czym powinni wiedzieć klienci – najlepiej jeszcze przed wejściem do lokalu. Informacja o dostępności obu systemów powinna rzucać się w oczy. Można ją umieścić przy drzwiach wejściowych restauracji i na stolikach. Dodatkowo obsługa lokalu powinna o niej poinformować klientów. 

QR Menu w restauracji – podsumowanie

Wykorzystanie kodów QR w restauracjach to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Usługi QR Menu i QR Waiter  znacznie usprawniają kontakt z klientem. Korzyści wykorzystania tych systemów, to również oszczędności związane z czasem i pieniędzmi, czyli dwa główne aspekty, na które powinien zwracać uwagę każdy restaurator.

Social Media Specialist

W Restaumatic zajmuję się tworzeniem contentu oraz moderacją profili w mediach społecznościowych. Współpracuje także z naszymi oddziałami zagranicznymi w zakresie zarządzania social mediami.